10 ТРАВНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МІГРУЮЧИХ ПТАХІВ МІГРАЦІЯ – ВАЖЛИВА ЖИТТЄВА ФУНКЦІЯ ПТАХІВ

Птахи – дивовижні створіння, які є невід’ємною частиною екосистеми Національного природного парку “Синевир”. Їхні дзвінкі голоси наповнюють ліси та полонини неймовірним співом, а стрімкий політ зачаровує кожного, хто хоч раз спостерігав за ними. І для багатьох з них міграція – це не просто сезонна зміна місця перебування, а життєво важлива функція, що забезпечує виживання виду.
На території НПП “Синевир”, де гори вкриті густими лісами, можна спостерігати за різноманіттям птахів. Одні з них є осілими мешканцями, пристосованими до місцевих умов протягом усього року. Серед них можна зустріти кремезних дятлів, що вправно видовбують комах зі стовбурів дерев, спритних синиць, які снують між гіллям у пошуках поживи, та величних хижих птахів, таких як канюки чи соколи, що ширяють високо в небі, виглядаючи здобич.
Проте, з настанням холодів та зменшенням кормової бази, для багатьох птахів, що гніздують в НПП «Синевир», настає час вирушати у далеку подорож – міграцію. Це складний і часто небезпечний процес, що вимагає значних енергетичних затрат та бездоганної навігаційної здатності. Птахи, керовані внутрішніми біологічними ритмами та зовнішніми факторами, такими як зміна тривалості світлового дня та температури, збираються у зграї та вирушають на південь, до місць з більш сприятливими кліматичними умовами та достатньою кількістю їжі.
Щороку над селами Тереблянської долини та навколишніми гірськими хребтами парку можна спостерігати пролітні зграї лелек, диких гусей і качок, що плавно кружляють у повітрі, готуючись до довгого перельоту в теплі краї. Почувши прощальні їхні крики, що клином пронизують осіннє небо, прямуючи до місць зимівлі, нагадують нам про настання холодної пори.
Міграція є надзвичайно важливою життєвою функцією, яка забезпечує виживання багатьох видів птахів. Переліт у тепліші регіони допомагає птахам пережити холодні зими з нестачею їжі.
Із приходом весни, вони знов і знов повертаються до нас, де влітку є багато комах та інших безхребетних, що створює оптимальні умови для виведення потомства.
Національний природний парк “Синевир” відіграє важливу роль у збереженні різноманіття птахів, включаючи мігруючі види. Завдяки охороні природних екосистем, створення сприятливих умов для гніздування та відпочинку під час міграцій, продовжується популяція цих чудових створінь.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії