Часті питання

Мандрівникам
 1. Коли краще відвідувати парк?
  Національний природний парк "Синевир" можна відвідувати в будь-яку пору року. Якщо холодна зима, озеро Синевир замерзає, і це унікальне видовище. Восени тут дуже мальовничо, і часто проводять пленери художники. Влітку біля озера та в лісі класно ховатись від спеки. Найкраще приїздити в парк, коли гарна погода і, за можливості, у будні дні. Адже тоді в парку менше туристів і можна сповна насолодитись красою природи.
 2. Чи є місця в парку, де можна зупинитись з наметом?
  Місця для кемпінгу розташовані в урочищах Гамованка, Рабачинка, Квасовець, Сухар і Красний поблизу річки Тереблі. Нагадуємо, що розкладати намети у невідведених для цього місцях заборонено.
 3. Чи можна купатись в озері Синевир?
  Синевир є водно-болотним угіддям міжнародного значення і охороняється Рамсарською конвенцією. Тому купатися в озері заборонено, щоб не порушувати екосистему. Також стане на заваді температура води, яка навіть влітку нагрівається щонайвище до 130.
 4. Чи можна ловити рибу та раків в озері Синевир?
  Водойма є найбільшою та однією з найкрасивіших озер в Карпатах, тут водиться багато форелі. Однак ловля риби та раків заборонена, оскільки озеро є природоохоронним об’єктом і водно-болотним угіддям міжнародного значення.
 5. Що робити, коли ви загубились?
  Якщо ви заблукали у лісі, зберігайте спокій та уникайте паніки. Коли ви панікуєте, думати логічно неможливо. Краще зупиніться і присядьте та не робіть більше жодного кроку. Подумайте, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях. Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтеся простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири. Прислухайтеся. За відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг, виходьте "на воду" – униз за течією. Струмок виведе до річки, річка – до людей.
Місцевим
мешканцям
 1. Як отримати дрова?
  Перший спосіб – зі складу.
  1. Написати заяву на ім’я директора, вказавши об’єм лісопродукції.
  2. Отримати підпис на заяві начальника нижнього складу за наявності матеріалу.
  3. Сплатити у касі адміністрації Національного природного парку "Синевир".
  4. Отримати лісопродукцію з нижнього складу. Другий спосіб – з франко-лісу (самозаготівля)
  1. Написати заяву на ім’я директора, вказавши об’єм лісопродукції.
  2. Отримати підпис на заяві начальника ПОНДВ за наявності матеріалу.
  3. Сплатити у касі адміністрації Національного природного парку "Синевир".
  4. Отримати лісопродукцію у франко-лісі.
 2. Де можна отримати документи на дрова?
  Щоб отримати документи на дрова, слід: написати заяву з проханням на ім’я директора, вказати ПНД відділення, з якого їх зручно доставити. Після заяви проводиться оплата, потім безпосередньо під час відвантаження деревини роздруковуються документи з бездротового принтера на лісопродукцію. З цими документами можна транспортувати дрова додому.
Науковцям
 1. Де знайти результати природоохоронної діяльності?
  Результати природоохоронної діяльності можна знайти в "Літописі природі".
 2. Куди звертатися, якщо ви плануєте дослідження?
  Листи-звернення надсилати на електронну чи поштову адресу адміністрації НПП “Синевир”: с. Синевир,1626, Хустський район, Закарпатська обл., 90041 E-mail: [email protected]
Туристичним
компаніям
 1. З ким поговорити щодо укладення договору про співпрацю?
  Питання укладення договорів є комплексним, тому запити щодо співпраці надсилають на офіційну електронну чи поштову адресу заповідника.
Освітянам
 1. Чи є групові квитки в заповідник та візит-центри?
  Карпатський біосферний заповідник нерідко відвідують групами. Такий квиток можна оплатити на центральній садибі заповідника через касу бухгалтерії. Тут на ім'я керівника групи видадуть квитанцію до прибуткового касового ордера. У Музеї екології гір, Долині нарцисів можна оплатити групове відвідування і отримати касовий чек із зазначеною сумою послуг, наданих групі. Також хочемо повідомити, що можливе отримання єдиного квитка на відвідування форелевого господарства і трьох візит-центрів – Музею екології гір, еколого-освітнього центру "Центр Європи" та інформаційно-туристичного центру "Карпатська форель". Такий квиток можна придбати в касі заповідника або Музеї екології гір.
 2. Чи можуть працівники парку провести лекцію для школярів?
  Екопросвітники заповідника з радістю проведуть для школярів не тільки лекційне заняття, але й екологічні ігри чи тематичну екскурсію центральною садибою і дендропарком. Якщо ви зацікавлені в екологічному розвитку свого шкільного колективу, телефонуйте нам за номером (03132) 22193 або 0673101496. Ми не дозволимо вашим дітям сумувати. Екологічні ігри – це цікаво, весело і пізнавально!
 3. Як замовити екскурсію в Долину нарцисів?
  У період цвітіння Долини нарцисів екскурсії проводяться науковцями та екопросвітниками установи. Тривалість такої екскурсії в межах екологічної стежки – 40-50 хвилин. Для того, щоб її отримати, варто повідомити про своє бажання біля каси на вході в масив. Тут ви не тільки оплатите вхідні квитки, але й отримаєте інформацію від екскурсовода, який знає про Долину нарцисів все і навіть більше!