3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

 

 

Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи.

Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам відпочинку, а також організовуються виставки творчих робіт, присвячених дикій природі Карпат.

Також на принципах системності й безперервності, що забезпечують умови формування екологічної культури та екологічного мислення, проводяться бесіди з екологічної тематики та природознавства для різних верств населення. Під час таких зустрічах працівники парку звертають увагу на надмірну діяльність людини, яка може привести до дестабілізації диких екосистем та зниження рівня біорізноманіття.  А саме – забруднення повітря та води, знищення лісів, вирубування природних зон, полювання на диких тварин – все це може негативно впливати на дику природу та, в результаті, на життя людини.

Всі ці заходи спрямовані на підвищення свідомості громадськості про важливість охорони дикої природи та популяризацію Національного природного парку «Синевир». Також це дозволяє привернути увагу до проблем, які пов’язані зі знищенням природних угідь та забрудненням довкілля.

 

Як відомо, Національний природний парк “Синевир” знаходиться в Карпатах та володіє неймовірним багатим різноманіттям флори та фауни. Багато з видів, які зустрічаються на території парку, занесені до Червоної книги України, що свідчить про їх загрозливе становище. До таких рідкісних і загрожених видів належать як рослини так і тварини.

 

До Червоної книги України віднесено 48 видів рослин, серед них: Тис ягідний, Сосна кедрова європейська, Рябчик шаховий, Зозулині сльози серцелисті, Шейхцерія болотна та ін.

 

Флора парку складається з понад 1600 видів рослин разом з грибами, що зростають в лісових екосистемах, серед яких є багато ендемічних, тобто таких, які зустрічаються лише на цій території. Тут можна знайти різноманітні лісові угруповання, такі як гірські та букові ліси, а також багато видів квіткових рослин, зокрема, горицвіти, шафрани, лілії та інші.

 

Не менш важливе значення у дикій природі відіграють і тварини: Ведмідь бурий, горностай, видра річкова, рись звичайна, кіт лісовий та ін.

 

Фауна парку також дуже багата. На території парку мешкають більше 80 видів ссавців, включаючи дику козу, кабана, лисицю, борсука та інші. Також на території парку можна знайти більше 140 видів птахів, серед яких є орел-карлик, підорлик малий, яструб малий, змієїд, беркут та ін.

 

Окрім того, парк славиться своїми гірськими потоками та озерами, де живуть багато видів риб, таких як форель річкова та озерна, харіус та інші.

 

Національний природний парк “Синевир” має велике значення для збереження біорізноманіття дикої природи в Україні та є важливим джерелом природних ресурсів, а також має великий туристичний потенціал, який допомагає просувати ідею збереження природи та її ресурсів.

 

Отже, Всесвітній день дикої природи в національному парку є важливим заходом, який допомагає підвищити свідомість громадськості про важливість охорони дикої природи, збереження біорізноманіття та популяризацію парку.

Новини

ПІДБИТО ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ НПП «СИНЕВИР» ЗА 2024 РІК

Науково-технічна рада Національного природного парку “Синевир” стала важливою подією для обговорення досягнень та перспектив розвитку природоохоронної діяльності гірського краю. Відкриття засідання ознаменувалося доповіддю директора парку — Миколи Дербака, яка привернула значну увагу присутніх. Микола Дербак розпочав свій виступ із привітання колег та запрошених з нагоди Дня заснування Національного природного парку «Синевир» – 36 років невтомної […]

  • Без категорії

«Джипінг» у природно-заповідному фонді відтепер заборонено

Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Народні депутати віддали 246 голосів «За». Заборона «джипінгу» – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

У цей непростий для нас рік, коли наша країна героїчно боронить свою свободу, щиро вітаю кожного з Вас із світлим святом Різдва Христового та прийдешнім Новим роком! Рік, що минає, був сповнений багатьма викликами, але завдячуючи нашим воїнам, їх мужності та героїчним подвигам, разом ми вистояли, зміцнили нашу згуртованість і наполегливо працювали і продовжуємо це […]

  • Без категорії