3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

 

 

Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи.

Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам відпочинку, а також організовуються виставки творчих робіт, присвячених дикій природі Карпат.

Також на принципах системності й безперервності, що забезпечують умови формування екологічної культури та екологічного мислення, проводяться бесіди з екологічної тематики та природознавства для різних верств населення. Під час таких зустрічах працівники парку звертають увагу на надмірну діяльність людини, яка може привести до дестабілізації диких екосистем та зниження рівня біорізноманіття.  А саме – забруднення повітря та води, знищення лісів, вирубування природних зон, полювання на диких тварин – все це може негативно впливати на дику природу та, в результаті, на життя людини.

Всі ці заходи спрямовані на підвищення свідомості громадськості про важливість охорони дикої природи та популяризацію Національного природного парку «Синевир». Також це дозволяє привернути увагу до проблем, які пов’язані зі знищенням природних угідь та забрудненням довкілля.

 

Як відомо, Національний природний парк “Синевир” знаходиться в Карпатах та володіє неймовірним багатим різноманіттям флори та фауни. Багато з видів, які зустрічаються на території парку, занесені до Червоної книги України, що свідчить про їх загрозливе становище. До таких рідкісних і загрожених видів належать як рослини так і тварини.

 

До Червоної книги України віднесено 48 видів рослин, серед них: Тис ягідний, Сосна кедрова європейська, Рябчик шаховий, Зозулині сльози серцелисті, Шейхцерія болотна та ін.

 

Флора парку складається з понад 1600 видів рослин разом з грибами, що зростають в лісових екосистемах, серед яких є багато ендемічних, тобто таких, які зустрічаються лише на цій території. Тут можна знайти різноманітні лісові угруповання, такі як гірські та букові ліси, а також багато видів квіткових рослин, зокрема, горицвіти, шафрани, лілії та інші.

 

Не менш важливе значення у дикій природі відіграють і тварини: Ведмідь бурий, горностай, видра річкова, рись звичайна, кіт лісовий та ін.

 

Фауна парку також дуже багата. На території парку мешкають більше 80 видів ссавців, включаючи дику козу, кабана, лисицю, борсука та інші. Також на території парку можна знайти більше 140 видів птахів, серед яких є орел-карлик, підорлик малий, яструб малий, змієїд, беркут та ін.

 

Окрім того, парк славиться своїми гірськими потоками та озерами, де живуть багато видів риб, таких як форель річкова та озерна, харіус та інші.

 

Національний природний парк “Синевир” має велике значення для збереження біорізноманіття дикої природи в Україні та є важливим джерелом природних ресурсів, а також має великий туристичний потенціал, який допомагає просувати ідею збереження природи та її ресурсів.

 

Отже, Всесвітній день дикої природи в національному парку є важливим заходом, який допомагає підвищити свідомість громадськості про важливість охорони дикої природи, збереження біорізноманіття та популяризацію парку.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії