3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

 

 

Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи.

Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам відпочинку, а також організовуються виставки творчих робіт, присвячених дикій природі Карпат.

Також на принципах системності й безперервності, що забезпечують умови формування екологічної культури та екологічного мислення, проводяться бесіди з екологічної тематики та природознавства для різних верств населення. Під час таких зустрічах працівники парку звертають увагу на надмірну діяльність людини, яка може привести до дестабілізації диких екосистем та зниження рівня біорізноманіття.  А саме – забруднення повітря та води, знищення лісів, вирубування природних зон, полювання на диких тварин – все це може негативно впливати на дику природу та, в результаті, на життя людини.

Всі ці заходи спрямовані на підвищення свідомості громадськості про важливість охорони дикої природи та популяризацію Національного природного парку «Синевир». Також це дозволяє привернути увагу до проблем, які пов’язані зі знищенням природних угідь та забрудненням довкілля.

 

Як відомо, Національний природний парк “Синевир” знаходиться в Карпатах та володіє неймовірним багатим різноманіттям флори та фауни. Багато з видів, які зустрічаються на території парку, занесені до Червоної книги України, що свідчить про їх загрозливе становище. До таких рідкісних і загрожених видів належать як рослини так і тварини.

 

До Червоної книги України віднесено 48 видів рослин, серед них: Тис ягідний, Сосна кедрова європейська, Рябчик шаховий, Зозулині сльози серцелисті, Шейхцерія болотна та ін.

 

Флора парку складається з понад 1600 видів рослин разом з грибами, що зростають в лісових екосистемах, серед яких є багато ендемічних, тобто таких, які зустрічаються лише на цій території. Тут можна знайти різноманітні лісові угруповання, такі як гірські та букові ліси, а також багато видів квіткових рослин, зокрема, горицвіти, шафрани, лілії та інші.

 

Не менш важливе значення у дикій природі відіграють і тварини: Ведмідь бурий, горностай, видра річкова, рись звичайна, кіт лісовий та ін.

 

Фауна парку також дуже багата. На території парку мешкають більше 80 видів ссавців, включаючи дику козу, кабана, лисицю, борсука та інші. Також на території парку можна знайти більше 140 видів птахів, серед яких є орел-карлик, підорлик малий, яструб малий, змієїд, беркут та ін.

 

Окрім того, парк славиться своїми гірськими потоками та озерами, де живуть багато видів риб, таких як форель річкова та озерна, харіус та інші.

 

Національний природний парк “Синевир” має велике значення для збереження біорізноманіття дикої природи в Україні та є важливим джерелом природних ресурсів, а також має великий туристичний потенціал, який допомагає просувати ідею збереження природи та її ресурсів.

 

Отже, Всесвітній день дикої природи в національному парку є важливим заходом, який допомагає підвищити свідомість громадськості про важливість охорони дикої природи, збереження біорізноманіття та популяризацію парку.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії