40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря та є найбільшим озером гірської системи Українських Карпат.
Втілили ідею створення величної статуї відомі закарпатські скульптори – Іван Бровді та Михайло Санич. Витвір майстрів вважається найбільшою дерев’яною скульптурою в Європі. Її висота сягає 13 метрів, а вага становить близько 30 тонн. Виготовлена з африканського дерева махагон, яке славиться своєю довговічністю і стійкістю до несприятливих погодних умов.
Історія створення статуї «Синь і Вир» тісно пов’язана з народною легендою про нещасливе кохання. Згідно з легендою, юна красуня Синь закохалася в пастуха Вира. Їхнє кохання було настільки глибоким і щирим, що вони вирішили пов’язати свої життя назавжди. Однак, батько Сині, багатий і впливовий граф, дізнавшись про їхні почуття, наказав убити пастуха Вира. Від горя Синь ридала так гірко, що з її сліз утворилося озеро, в центрі якого стоїть острів («зіниця ока»), де лежить Вир. На знак цієї легенди, у серпні 1984 року на березі озера Синевир, було завершено встановлення дивовижної скульптури, яка символізує трагічну любовну історію.
Статуя «Синь і Вир» стала не лише пам’яткою культури та мистецтва, а й символом кохання, вірності та незламного духу карпатського народу. Вона є втіленням багатої духовної та культурної спадщини цього краю. Щороку тисячі туристів відвідують озеро Синевир, щоб побачити цей символ, доторкнутися до легенди та насолодитися неймовірною красою природи.
З нагоди 40-річчя встановлення статуї «Синь і Вир», НПП “Синевир” проводить низку екскурсій та екопізнавальних заходів, на яких відвідувачі мають можливість дізнатися про історію та легенди озера Синевир та збереження біорізноманіття парку. Особливою подією є легенди про «Синь і Вир», що дозволяє відвідувачам зануритися в атмосферу старовини та відчути дух горян.
Статуя «Синь і Вир» нагадує про те, що збереження природних та культурних скарбів є важливим завданням для кожного з нас і ювілейна дата її встановлення це не лише привід для її відзначення, а й нагода згадати про цінність нашої культурної спадщини та необхідність її збереження для майбутніх поколінь. Така подія об’єднує всіх, хто любить Карпати, хто прагне зберегти їхню красу і неповторність для наших нащадків.
 

Новини

ПІДБИТО ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ НПП «СИНЕВИР» ЗА 2024 РІК

Науково-технічна рада Національного природного парку “Синевир” стала важливою подією для обговорення досягнень та перспектив розвитку природоохоронної діяльності гірського краю. Відкриття засідання ознаменувалося доповіддю директора парку — Миколи Дербака, яка привернула значну увагу присутніх. Микола Дербак розпочав свій виступ із привітання колег та запрошених з нагоди Дня заснування Національного природного парку «Синевир» – 36 років невтомної […]

  • Без категорії

«Джипінг» у природно-заповідному фонді відтепер заборонено

Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Народні депутати віддали 246 голосів «За». Заборона «джипінгу» – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

У цей непростий для нас рік, коли наша країна героїчно боронить свою свободу, щиро вітаю кожного з Вас із світлим святом Різдва Христового та прийдешнім Новим роком! Рік, що минає, був сповнений багатьма викликами, але завдячуючи нашим воїнам, їх мужності та героїчним подвигам, разом ми вистояли, зміцнили нашу згуртованість і наполегливо працювали і продовжуємо це […]

  • Без категорії