Підписали договір про співпрацю

Нещодавно до Національного природнього парку «Синевир» з робочим візитом завітав науковий співробітник інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича – Віктор  Папп. За результатом цієї зустрічі було узгоджено та підписано договір про співпрацю між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва  ім. П. І. Прокоповича.

Договір укладено з метою співробітництва в природоохоронній та науковій сферах відповідно до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про наукову та науково-технічну діяльність», а також наукової теми – «Збереження, удосконалення та вивчення цінного генетичного матеріалу різних типів карпатських бджіл та забезпечення їх масової репродукції» відповідно до тематичного плану ННЦ Інституту бджільництва ім. Прокоповича НААН України.

Предметом Договору є співробітництво щодо довготривалого збереження, покращення та репродукції цінного генофонду популяції автохтонних карпатських бджіл Міжгірської екосистеми в умовах їх природного ареалу, зокрема на територіях, які географічно співпадають з територією НПП «Синевир». Йдеться також про забезпечення й покращення селекційно-племінної роботи з українськими карпатськими бджолами для підвищення їх господарсько-корисними характеристиками.

Основними пріоритетними напрямами співпраці між НПП «Синевир» та інститутом бджільництва є: по-перше – це створення на території парку суцільного масиву чистопородної породи популяції карпатських бджіл в окремій визначеній географічно відокремленій гірській екосистемі, що включає населені пункти с. Вільшани, с. Мерешор, с. Колочава, с. Негровець, с. Синевир, с. Синевирська Поляна, с. Слобода; по-друге – це сприяння у створенні та забезпеченні повноцінного функціонування відносно ізольованого лінійного пункту природного парування бджолиних маток в ур. Розтока, що розташоване на території Син-Полянського ПОНДВ. Саме такі високогірні  пункти парування (облітники) дають можливість забезпечити проведення сучасних ефективних селекційних програм з відселекціонованими українськими карпатськими бджолами.

Проведення даних заходів та вивчення бджіл відіграють важливу роль в охороні, збереженні та відтворенні біологічного різноманіття як окремих так і природоохоронних об’єктів в цілому. Тому проведення даних робіт є необхідним заходом у виконанні завдань, що поставлені перед НПП «Синевир». У свою чергу це  сприяє досягненню кінцевої мети функціонування парку як природоохоронної структури в цілому.

Новини

ВСТАНОВЛЕНО НОВІ ВХІДНІ ЗНАКИ ДО НПП «СИНЕВИР»

Нещодавно на в’їздах до Вільшанського, Квасовецького, Синевирського та Остріцького ПНДВ Національного природного парку “Синевир” було реалізовано важливу ініціативу, спрямовану на підвищення обізнаності громадськості про територію природоохоронної установи, а саме встановлено вхідні знаки (стенди) з найменуванням парку до установ ПЗФ. Реалізація задуму пройшла за сприянням Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ), яке забезпечило установи необхідними комплектуючими та розхідним […]

  • Без категорії

ЗБЕРЕЖЕМО ПЛАНЕТУ РАЗОМ…

Щороку 22 квітня мільйони людей у всьому світі вшановують Всесвітній день Землі. Цей день присвячений підвищенню уваги до проблеми забруднення довкілля, зниження біорізноманіття та інших проблем, пов’язаних із змінами клімату. До вшанування дня Землі та поширення інформації про екологічні проблеми, фахівці відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» цього дня провели із школяриками 1-4 класів Синевирського ліцею […]

  • Без категорії

НПП «СИНЕВИР” ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ДО СПІВПРАЦІ…

Вихованці Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, (який з часу повномасштабної війни в Україні став прихистком для 20 діток із Донецької області) відвідали привабливі туристичні місця Національного природного парку «Синевир». Адміністрація парку дозволила вихованцям центру безоплатне відвідування цікавих для них локацій та об’єктів, а також забезпечила їм екскурсійний […]

  • Без категорії