У НПП «СИНЕВИР» ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ

 

Щороку на території Національного природного парку «Синевир» проводиться зимовий облік фауни з метою визначення видового складу та встановлення місць перебування, міграції, територіального розміщення у різних угіддях ПНДВ.

Такий облік є обов’язковим і проводиться у період, коли на території парку лежить сніг.

Для успішного й ефективного проведення обліку залучено провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад місцевих звірів та вміють безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Варто зазначити, що облік проводився по основних видах копитних тварин та птахів відповідно за наступними методами:  маршрутним обліком по слідах на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також методом картування слідів шляхом обходу угідь.

Оскільки більшість диких звірів ведуть потаємний спосіб життя і мають сутінкову або нічну активність, то в цьому році часто-густо за такими видами копитних як – олені, козулі, кабани можна спостерігати і протягом світлого дня.

Під час обліку, особлива увага зверталася на визначення видів тварин, показник їх чисельності та щільності перебування на тому чи іншому угідді.

За результатами обліку, цього року на території парку спостерігається збільшення чисельності багатьох видів диких тварин, де кількісний показник копитних видів, порівняно з періодом минулого року, знаходиться в прирості особин. Працівники парку припускають, що однією з причин є міграційні процеси, спричинені широкомасштабним вторгненням рф на територію України.

Зрозуміло, що точність обліку, це занадто складна система, в якій неможливі точні цифри й розрахунки, особливо під час активних воєнних дій, але це необхідно знати.

За матеріалами таксації підраховано, що наразі у різних угіддях 8-ми природоохоронних науково-дослідних відділень НПП «Синевир» мешкає загалом:

олень карпатський – 276 (+8 особин приріст); козуля – 541 (+3 особини приріст); кабан – 105 (+15 особин приріст);  вовк – 22 (+7 особин приріст); ведмідь – 7; білка – 296; заєць – 233; лисиця – 221; видра – 37; куниця – 230; рись – 14; кіт лісовий – 10; глухар – 112; рябчик – 229; яструб 110; сова – 54; качки – 26.

Отже, проведений такий облік диких тварин і птахів, дозволяє працівникам СДО парку відстежувати міграційні процеси, здійснювати безпосередню охорону диких тварин, а також збереження місць їхнього існування.

Варто зазначити, що в процесі обходу угідь, проводився і огляд наявних на територіях ПНДВ годівниць, призначених для зимової підгодівлі фауни. Зібрана інформація свідчить, що годівниці в обстежених угіддях, заповнені потрібними кормами – сіном, гіллячковим кормом – «зеленими віниками», наповнено солонці тощо. Все це говорить про те, що такі дикі тварини, як олені і косулі, не покинуті напризволяще. Про них інспектори служби державної охорони подбали заздалегідь і така допомога з кормами допоможе їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечить необхідними поживними речовинами.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії