За участю представників НПП «Синевир» відбулося онлайн-засідання

Під головуванням директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуарда Арустамяна відбулося засідання Сектору природної спадщини ЮНЕСКО у форматі онлайн (за допомогою платформи WEBEX).

Темою обговорення стали питання створення нового транскордонного об’єкту  Всесвітньої природної спадщини «Праліси та хвойні старовікові ліси Карпат», аналіз досвіду створення об’єкту всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО та можливі виклики при поданні нової номінації.

У онлайн-засіданні взяли участь представники НПП «Синевир», а саме –  головний природоохоронець Всиль Шишига, начальники профільних відділів установи, а також представники інших національних парків.

Під час засідання учасники обговорили досвід створення об’єктів природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, а також особливу увагу звернули на існуючі в Україні культурні та природні об’єкти, які у перспективі можна б подати, як нові номінації для  внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО.

За ініціативою представників НПП «Синевир», учасниками засідання розглянуто ідею подання до списку культурної спадщини об’єкту Музею лісу і сплаву , що знаходиться на території НПП «Синевир». У ході обговорення даного об’єкту, наголошено про його унікальність, що характерна для даної місцевості та історичну  цінність.

Подані пропозиції та ідеї варті уваги і слугуватимуть питаннями наступних онлайн-засідань, які проходитимуть щотижнево.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії