Охорона первоцвітів – збереження ранніх квітучих рослин

 

Підсніжники, проліски, первоцвіт, шафран – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти на території НПП «Синевир». Саме ці квіти по-своєму прекрасні, так як з’являються одними із перших і віщують про початок весни. Своєю красотою першими пестять людей своєю свіжістю та ароматом весняного повітря.

Ранньовесняну флору біологи об’єднують однією назвою – ПЕРВОЦВІТИ. У первоцвітів розпускання квітів відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, блискучі, неначе сонце, голубі, як весняне небо, бузкові та білосніжні.

Окрім цього первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги.

Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати. За зривання червонокнижної квітки в Україні тягне за собою накладення штрафу на бажаючих зірвати та збути первоцвіти.

У зв’язку із охороною та збереженням первоцвітів у НПП «Синевир» видано наказ №35 від 10.02.2023 року, згідно якого створено рейдові групи в складі служби державної охорони по патрулюванню в місцях масового зростання ранньовесняної флори щодо недопущення її зривання.

То ж прохання до всіх – не зривати первоцвіти, а милуватися їх красотою та чарівністю на місцях, де виростають.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії