ШКОЛЯРІ ДОПОМОГАЮТЬ ПЕРНАТИМ…

 

 

Щоб допомогти мігруючим птахам поселитися у нові шпаківні, інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) НПП «Синевир» спільно із школярами навчальних закладів Тереблянської долини, щорічно виготовляють чимало шпаківень і годівничок, які розвішують на природоохоронній території національного парку.

 

Протягом другої декади цього року, керівництвом природоохоронної установи заплановано збільшити на території парку кількість штучних будиночків для птахів, які будуть щиро вдячні і порадують нас своїм співом та допоможуть у боротьбі зі шкідниками…

 

Загалом планом організації і розвитку восьми ПНДВ, передбачено виготовити та встановити на території ПЗФ понад 200 штучних гнізд.

 

Зараз у Національному природному парку «Синевир» проходить екологічна акція «Птахи – наші друзі». До акції з майстрування пташиних будиночків долучилися учні Колочавського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, які проявили бажання взяти активну участь у виготовленні та встановленні шпаківень.

 

Метою проведення такого заходу є поповнення знань учнів про птахів, які водяться в українських Карпатах, їх міграційні процеси та роль у житті людини та природи.

 

Свої знання про пташиний світ школярі продемонстрували під час відкритого уроку «Я досліджую світ», який підготовлено разом зі своїми класними керівниками – Галиною Сюгай та Іваном Секерешом.

 

Також із цікавістю слухали заступника директора НПП «Синевир», начальника наукового відділу Юрія Тюха, який розповів школярам, саме про тих пернатих, які живуть на природно-заповідній території й занесені до Червоної книги України. Діти отримали чимало інформації про різні види птахів, які влаштовуються на проживання не тільки в населених пунктах, але й у лісі. Дізнались про розмаїття пташиного світу: великих і малих пташок, вегетаріанців та м’ясоїдних, а також про тих, які населяють природні зони України, зокрема територію НПП «Синевир». Із великим захопленням слухали розповідь про те, що у лісі є своя музика – звичайно ж, пташина.

 

Заступник директора навчального закладу із виховної роботи Василь Глеба, зосередив увагу дітлахів на тому, що птахи приносять велику користь людям і відіграють важливе місце у природі, бо знищують комах, гризунів та інших ворогів рослин, чим сприяють підвищенню врожайності полів та лісових насаджень, а також наповнюють наше життя позитивними емоціями.

 

В рамках проведення акції, організатори заходу визначили і переможців – майстрів найоригінальніших шпаківень та кращих знавців життя пернатих. Грамотами та подяками були відзначені всі учасники акції. А найбільшу подяку заслужили школярики – другокласники, які продемонстрували свої художні здібності з малювання пернатих та прочитали цікаві вірші про пташиний світ.

 

Після одержання подяк і грамот, частину виготовлених будиночків школярі розвісили на деревах біля рідної школи, а потім гуртом всі учасники заходу відправились розвішувати шпаківні на території Квасовецького ПНДВ – Реабілітаційного центру хижих птахів «Сапсан», а також на подвір’ї Науково-навчальної бази НПУ ім. Н.П. Драгоманова «Синевир».

 

Насамкінець директор навчальної бази Анатолій Дербак зазначив, – «що така допомога пернатим є благородною справою і кожна проведена година співробітників нацпарку та вчителів навчального закладу = Галини Василівни й Івана Васильовича з учнями, присвячена вихованню у них шанобливого ставлення до природи, піклуванню про пернатих, збереженню біорізноманіття, а також любові до рідного краю.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії