Хто ж така вивірка?

Вивірка – це білка! Причому слово вивірка старше за походженням. Трапляється ще в літописних текстах.  Вважається, що тваринку назвали вивіркою тому, що вона вертка (корінь ver означав «гнути», «вивертати»).
А от назва «білка» закріпилась набагато пізніше, витіснивши «вивірку» з активного вжитку. Власне, з’ясувати походження «білки» точно не вдається.
За однією з версій, слово білка пов’язане з торгівлею. Оскільки хутро білок було надто цінним, то за нього платили спеціальну монету – білу.
За іншою ж версією, слово білка походить від особливого різновиду цих тваринок, які були білого кольору. Їхнє хутро було одним з найдорожчих.

Така тварина як білка звичайна (Sciurus vulgaris) або вивірка, наче створена для того, щоб прикрашати нашу природу: чи це дрімучий ліс, міський парк чи навіть національний парк.  Так сьогодні наші співробітники мали змогу спостерігати за цією рудою красунею.

Роль білок в екосистемі НПП «Синевир» без сумніву – неоціненна. Ці симпатичні працьовиті звірята підтримують існування лісів, сприяють їх розростанню і зберігають їх видове різноманіття. Не дарма їх називають лісовими садівниками. Білки так само важливі для дерев, як бджоли для квітів.

Знайшовши горішок, білка не обов’язково тут же його з’їсть. Вона може вирити в землі ямку, заховати туди горішок і ще прикрити його листям. Так білки готуються до зими, роблячи запаси.

Але часто «господиня запасів» сама забуває, де що лежить. Забуті горішки залишаються в землі, і коли приходить весна, вони проростають і з часом перетворюються в дерева (горіх, каштан, сосна, дуб) або інші рослини. Щиро сподіваємось, що наша красуня свої запаси не розгубила!)

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії