ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку.

Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови утримання тварини у парку імені М. Чекмана у Хмельницькому на дотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», де виявлені порушення.

У подальшому Хмельницька міська рада дозволила передати Балу до реабілітаційного центру Національного природного парку «Синевир». Начальник центру Ярослав Бундзяк разом із ветлікарем Михайлом Маслейом здійснили його доправку до місця призначення у спеціальному транспортному контейнері, де під час транспортування забезпечили йому всі необхідні умови для успішного прибуття. Поки що ведмедя поселили у карантинній зоні, де поповнив родину клишоногих.

Ведмежий притулок у нацпарку – місце із усією природньою інфраструктурою, де сьогодні разом з Балу проходять адаптацію та лікування 31 клишоногих. Він знаходиться у тій місцевості парку, де природні умови, ландшафт та клімат є саме тим середовищем, яке найкраще підходить для існування та збереження цієї видової групи ведмедів.

Новому гостю у РЦБВ НПП «Синевир» буде забезпечено максимальні умови для його фізичного і психологічного відновлення, фахівці навчать різним навичкам, які потрібні для його виживання у дикій природі.

Кожне поповнення для центру означає збільшення його здатності зберігати ці тварини та здійснювати наукові дослідження тварин цього виду і повернення їх до нормального життя.

 

 

Новини

НПП “СИНЕВИР” ПОСИЛЮЄ ЗАХОДИ ОХОРОНИ

З наближенням новорічних свят адміністрація Національного природного парку “Синевир” запроваджує додаткові заходи для збереження хвойних лісів. Одним із головних рішень стало видання наказу про організацію цілодобової служби державної охорони на всій території парку. Ці заходи спрямовані на попередження незаконної вирубки молодих хвойних дерев, які часто використовують як новорічні ялинки. У рамках наказу організовано постійне патрулювання […]

  • Без категорії

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії