ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ В НПП «СИНЕВИР»

Проведення зимового обліку фауни в Національному природному парку «Синевир» – є отримання інформації про наявність, кількість та розподіл різноманітних видів тварин на його території. Такі заходи дають можливість виявити кількісну популяцію тварин, визначити стан здоров’я екосистеми та вчасне виявлення можливих проблем. Щорічне проведення зимового обліку фауни в гірській місцевості національного парку є важливим кроком у збереженні таких унікальних тварин як – олені, косулі, ведмеді, кабани, лисиці, зайці та ін.

Нагадаємо, що гірські території НПП «Синевир» володіють унікальним природним багатством та є цінним джерелом біорізноманіття. Існуючі урочища в кожному ПНДВ відрізняються своєю високогірною природою та екстремальними погодними умовами. Зимовий період у горах супроводжується глибоким сніговим покривом, заметами, сильними вітрами та низькими температурами. Ці особливості роблять зимовий облік фауни в гірських місцевостях викликом, але водночас важливим інструментом для їх збереження.

Спостереження за слідами тварин, їх вивчення дозволяє визначити наявність та розподіл різних видів, їхні зимові оселища та маршрути міграцій. Також для цього додатково встановлено у спеціально визначених або небезпечних місцях відеокамери та сенсори для вивчення руху тварин по території парку.

Саме зимовий облік дозволяє виявити можливі загрози та вивчати адаптації тварин до екстремальних умов, таких як стримування активності, особливості живлення та пристосування до місцевості та снігового покриву.

Проведення таких заходів є основою для розроблення певних програм та стратегій, спрямованих на збереження видового складу та популяцій тварин.

Цей процес надає можливість зрозуміти, як тварини адаптуються до жорстких умов зими та яким чином їхня популяція може піддаватися різним природним факторам впливу.

Його результати допомагають науковим співробітникам та інспекторам служби державної охорони природно-заповідного фонду парку розкрити та зберегти унікальне біорізноманіття, сприяючи сталому розвитку та забезпеченню екологічної рівноваги в цій унікальній місцевості.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії