ЗИМОВИЙ ОБЛІК ФАУНИ В НПП «СИНЕВИР»

Проведення зимового обліку фауни в Національному природному парку «Синевир» – є отримання інформації про наявність, кількість та розподіл різноманітних видів тварин на його території. Такі заходи дають можливість виявити кількісну популяцію тварин, визначити стан здоров’я екосистеми та вчасне виявлення можливих проблем. Щорічне проведення зимового обліку фауни в гірській місцевості національного парку є важливим кроком у збереженні таких унікальних тварин як – олені, косулі, ведмеді, кабани, лисиці, зайці та ін.

Нагадаємо, що гірські території НПП «Синевир» володіють унікальним природним багатством та є цінним джерелом біорізноманіття. Існуючі урочища в кожному ПНДВ відрізняються своєю високогірною природою та екстремальними погодними умовами. Зимовий період у горах супроводжується глибоким сніговим покривом, заметами, сильними вітрами та низькими температурами. Ці особливості роблять зимовий облік фауни в гірських місцевостях викликом, але водночас важливим інструментом для їх збереження.

Спостереження за слідами тварин, їх вивчення дозволяє визначити наявність та розподіл різних видів, їхні зимові оселища та маршрути міграцій. Також для цього додатково встановлено у спеціально визначених або небезпечних місцях відеокамери та сенсори для вивчення руху тварин по території парку.

Саме зимовий облік дозволяє виявити можливі загрози та вивчати адаптації тварин до екстремальних умов, таких як стримування активності, особливості живлення та пристосування до місцевості та снігового покриву.

Проведення таких заходів є основою для розроблення певних програм та стратегій, спрямованих на збереження видового складу та популяцій тварин.

Цей процес надає можливість зрозуміти, як тварини адаптуються до жорстких умов зими та яким чином їхня популяція може піддаватися різним природним факторам впливу.

Його результати допомагають науковим співробітникам та інспекторам служби державної охорони природно-заповідного фонду парку розкрити та зберегти унікальне біорізноманіття, сприяючи сталому розвитку та забезпеченню екологічної рівноваги в цій унікальній місцевості.

Новини

Сьогодні, 22 квітня, ми вкотре відзначаємо Всесвітній день Землі. У цей непростий час для України, коли наша земля потерпає від війни, особливо гостро відчувається цінність кожного клаптика рідної природи. Згадайте про безмежні степи, величні Карпати, блакитні озера – всю ту неймовірну красу, яку ми маємо оберігати в Україні Якою ми бачимо нашу Землю через 10, […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Четвертий рік поспіль, ми зустрічаємо Великдень у непростий час — під звуки тривог, у боротьбі за свободу, гідність і мир. Та попри всі випробування, це свято залишається символом надії, оновлення та незламності духу. Світле Христове Воскресіння нагадує нам про силу віри, про важливість підтримки одне одного, про те, що життя й добро завжди перемагають темряву. […]

  • Без категорії

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії