МОНІТОРИНГ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Збереження дикої природи та її видів – важлива складова екологічної стабільності. Однак, вона є завданням, що вимагає постійного нагляду та моніторингу. Один із способів спостереження за дикими тваринами, який отримав значний попит у наш час, – це використання компактних, автономних пристроїв, які активуються рухом або тепловими датчиками, що називаються фото пастками або камерами. Ці пристрої дозволяють отримати цінну інформацію про поведінку, розподіл та кількість різноманітних видів тварин, взаємодію між видами та іншими аспектами їхнього життя.

У рамках важливого проєкту “Підтримка природно-заповідних територій в Україні”, який фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови KfW та є бенефіціаром Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, здійснюється дослідження великих хижих ссавців у Національному природному парку «Синевир». Для збору інформації використовуються сучасні технології, зокрема фотопастки, що сприяють отриманню більш точних даних.

Фотопастки, які використовуються працівниками НПП «Синевир» в рамках моніторингу, є надзвичайно ефективним і чутливим інструментом для вивчення поведінки та пересування тварин. Їх перебування на території парку, дозволяє отримати певну кількість фотографій та відеоспостережень, що не лише фіксують присутність хижаків, але й надають унікальні дані про їх рухи, споживання та взаємодію з іншими представниками фауни.

Інспектори державної охорони ПНДВ особливу увагу приділяють таким видам як: олень, лисиця, вовк, кабан, ведмідь та рись, які є ключовими складовими екосистеми національного парку. Результати моніторингу свідчать про стійку та збережену популяцію цих видів, а також вказують на деякі територіальні зміни та інші аспекти їх існування.

Загалом, отримані дані за допомогою фотопасток, надають дослідникам та охоронцям природи цінний матеріал для розроблення стратегій збереження та управління дикою природою.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії