СВЯТО ВЕСНИ

Всі народи світу мають величезну духовну та культурну спадщину, яка складається зі звичаїв, традицій та фольклору. Українці не є винятком. Заглиблення в народну обрядовість наших предків – це святий обов’язок кожного етносу, адже розуміння цінностей свого народу впливає на планування майбутнього, на створення нових традицій.

Культурна спадщина України неповторна і самобутня. Для кожної пори року, для кожного свята притаманними були свої особливі традиції. Багатьма обрядовими діями супроводжується початок весни в Україні.

Свято весни – це величний, поетичний гімн людині та весняній природі. Раділи приходу весни всі: і старі, і молоді, і діти. Таким чином утверджували перший день весни. Молодь співала веснянки у яких зверталася до жайворонків щоб ті принесли на крилах весну.

1 березня, фахівці відділу еколого-освітньої роботи разом з вихованцями Синевирського ДНЗ зустрічали весну так, як це робили наші далекі предки. Вони поринули у минуле, бо тоді люди повністю залежали від природи – від сонця, від морозу, від дощу. Вони вірили в те, що можуть вплинути на сили природи. Чим саме? Словом, піснею, магічною дією. Вірили, що й весна швидше прийде, якщо її покликати.

Діти співали заклички, відгадували загадки. Потім провели цікавий експеримент. Фахівці парку подарували діткам фарфорові пташки-свистульки, які видають звук високої частоти (свист) при продуванні через них повітря. А наливши в нього трошки води – видає зовсім інший звук – наче спів соловейка. Також навчали діток як з підручних матеріалів виготовляти шпаківні для пташок.

«Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш!» – писав Василь Сухомлинський.

Пташки гарні ми зробили.

Наче всі вони ожили.

Кожна гарна, кожна мила

Буде радувати мило

Буде пташечка співати

Весну вітати.

Тож дітки разом із своїми вихователями навчались зустрічати весну за давнім українським звичаєм, відтворювати народний фольклор та не забувати наші давні звичаї. У цих обрядах і традиціях наше коріння, краса, талант і мудрість нашого народу. Тож давайте їх вивчати і берегти разом!

Новини

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії

ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ПЗФ, ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОМОГИ ТА РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ

Ці питання обговорювали під час фестивалю «ПаркФест: там, де говорить природа», що відбувся в державному «Межигір’ї» з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи. У заході взяли участь Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник, голова Комітету Верховної Ради України з питань […]

  • Без категорії