ЯЛІВЕЦЬ КОЗАЦЬКИЙ – СКАРБ НПП «СИНЕВИР»

На теренах Національного природного парку “Синевир”, розташованого в живописних куточках України, криється чимало неймовірних рослинних видів. Одним з найвідоміших та найцінніших символів цієї місцевості є ялівець козацький, чарівна рослина з давньою історією та безліччю корисних властивостей.

Ялівець козацький (Juniperus sabina) є вічнозеленим кущем чи деревцем з родини кипарисові. Цей вид є цінним у флорі України. Його ім’я “козацький” походить від того, що він традиційно асоціюється з духом вільнолюбства та стійкості, які характеризували козацькі часи.

Національний парк, створений з метою збереження унікального біорізноманіття регіону. Саме тут на прилісових луках, серед гір та лісів, ялівець козацький знаходить свою природнє середовище для зростання.

Ялівець козацький може досягати висоти до 1–2 метрів і мати ширину до 2–3 метрів. Його хвоя тонка і колюча, постійно зелена, утворює густу крону, яка має чарівний аромат. Колючі гілочки та яскраво-зелені ягоди додають цікавості до цієї рослини.

Що стосується корисних властивостей, ялівець козацький відомий своїми лікувальними властивостями. З його гілок виготовляють ефективні засоби для лікування ревматизму, різні настойки для застуд, кашлю, а також використовують у косметичних цілях.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії