СПІВПРАЦЯ З УжНУ ВІДКРИВАЄ НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ

Майбутні вчителі географії з Ужгородського національного університету (УжНУ) отримали унікальну можливість відкрити для себе красу та природні багатства Національного природного парку “Синевир”. Завдяки тісній співпраці нацпарку з відомим університетом, яка триває понад десятиріччя, адміністрація установи завжди сприяє студентам та їх наставникам у організації перебування та проведення екскурсій по цікавих туристичних об’єктах парку. Щораз такі подорожі стають важливим кроком у їхній освітній та професійній підготовці, дозволяючи їм вивчати найцікавіші аспекти географії на практиці.

Подорожуючи Тереблянською долиною, студенти мали нагоду відвідати найпривабливіші місця НПП “Синевир”, роздивитися його унікальні екосистеми та вивчати різноманіття природних ландшафтів. Завдяки цій екскурсії вони мали змогу розширити свої знання про географію регіону, особливості клімату та річкової системи цього унікального природного об’єкту.

Одним із ключових моментів подорожі стали відвідини Музею лісу і сплаву, який розташований неподалік адмінбудівлі парку. Тут студенти дізналися про важливість лісів у збереженні біорізноманіття та виконанні регулюючої функції в екосистемах. Вони розглянули різноманіття видів дерев та тварин, що населяють цей унікальний регіон, а також багато чого дізналися про історію сплаву деревини та її переробки, що має важливе значення для географічної освіти.

Музей лісу і сплаву в НПП “Синевир” – це справжня скарбниця знань про місцевий екосистемний комплекс та історію лісового господарства та деревопереробної промисловості. Він пропонує відвідувачам унікальну можливість вивчити багатство лісових ресурсів, їхню роль у збереженні біорізноманіття та вплив людської діяльності на природні екосистеми.

Для студентів це була неперевершена нагода вочевидь ознайомитися з географією регіону, його природними особливостями та історією формування лісових масивів. Вони поповнили свої знання про різноманітні види дерев, тварин і рослин, що населяють цей унікальний екосистемний комплекс.

Прогулянка по музею також дозволила студентам краще зрозуміти технологічні аспекти лісозаготівельної промисловості, сплаву деревини та її подальшої переробки. Вони дізналися про важливість збереження лісових ресурсів для сталого розвитку та захисту довкілля.

“Ця екскурсія була неймовірною можливістю для усіх нас”, – зауважив заступник декана географічного факультету, кандидат економічних наук, доцент Роман Славік. «Найважливішим аспектом подорожі по парку стали відвідини історико-краєзнавчого музею, де студенти на власні очі побачили експонати й знаряддя бокорашів, пройнялися важкою працею лісорубів, розгледіли побутові речі горян, дізналися про природні багатства та історію краю, а також почули багато нового та корисного про життя гірських мешканців. Це дало їм більше упевненості у майбутній професійній діяльності як вчителів географії”.

Відтак співпраця НПП «Синевир» з Ужгородським національним університетом й надалі сприятиме майбутнім вчителям географії досліджувати та вивчати цінність природно-заповідного фонду парку, відкривати нові перспективи в географічній освіті, які б залишили у них незабутні враження про парк та його значну роль у збереженні природи для суспільства.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії