40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря та є найбільшим озером гірської системи Українських Карпат.
Втілили ідею створення величної статуї відомі закарпатські скульптори – Іван Бровді та Михайло Санич. Витвір майстрів вважається найбільшою дерев’яною скульптурою в Європі. Її висота сягає 13 метрів, а вага становить близько 30 тонн. Виготовлена з африканського дерева махагон, яке славиться своєю довговічністю і стійкістю до несприятливих погодних умов.
Історія створення статуї «Синь і Вир» тісно пов’язана з народною легендою про нещасливе кохання. Згідно з легендою, юна красуня Синь закохалася в пастуха Вира. Їхнє кохання було настільки глибоким і щирим, що вони вирішили пов’язати свої життя назавжди. Однак, батько Сині, багатий і впливовий граф, дізнавшись про їхні почуття, наказав убити пастуха Вира. Від горя Синь ридала так гірко, що з її сліз утворилося озеро, в центрі якого стоїть острів («зіниця ока»), де лежить Вир. На знак цієї легенди, у серпні 1984 року на березі озера Синевир, було завершено встановлення дивовижної скульптури, яка символізує трагічну любовну історію.
Статуя «Синь і Вир» стала не лише пам’яткою культури та мистецтва, а й символом кохання, вірності та незламного духу карпатського народу. Вона є втіленням багатої духовної та культурної спадщини цього краю. Щороку тисячі туристів відвідують озеро Синевир, щоб побачити цей символ, доторкнутися до легенди та насолодитися неймовірною красою природи.
З нагоди 40-річчя встановлення статуї «Синь і Вир», НПП “Синевир” проводить низку екскурсій та екопізнавальних заходів, на яких відвідувачі мають можливість дізнатися про історію та легенди озера Синевир та збереження біорізноманіття парку. Особливою подією є легенди про «Синь і Вир», що дозволяє відвідувачам зануритися в атмосферу старовини та відчути дух горян.
Статуя «Синь і Вир» нагадує про те, що збереження природних та культурних скарбів є важливим завданням для кожного з нас і ювілейна дата її встановлення це не лише привід для її відзначення, а й нагода згадати про цінність нашої культурної спадщини та необхідність її збереження для майбутніх поколінь. Така подія об’єднує всіх, хто любить Карпати, хто прагне зберегти їхню красу і неповторність для наших нащадків.
 

Новини

НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ РЕВ ОЛЕНІВ: ВВЕДЕНО СЕЗОН ТИШІ

Національний природний парк “Синевир” оголосив про початок одного з найбільш захоплюючих природних явищ — сезону реву оленів. У цей період олені активно шукають собі пару, що супроводжується гучними звуками реву, які можна почути на великій відстані. Це природне явище є не лише важливим моментом у життєвому циклі цих тварин, але й приваблює численних туристів, які […]

  • Без категорії

На території НПП «Синевир» продовжується дослідження рептилій та амфібій

З 2 по 4 вересня 2024 року науковими працівниками Чернівецького природознавчого музею – к.б.н. Назаром Смірновим і науковим співробітником Приазовського національного природного парку Галиною Микитинець разом із науковими співробітниками НПП «Синевир» було продовжено дослідження та вивчення рептилій і амфібій на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення, які розпочато в липні цього року в рамках реалізації міжнародного […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ УЧНІ ТА ВЧИТЕЛІ! Вітаємо вас із Днем знань!

У цей святковий день хочемо побажати усім учням та вчителям натхнення, цікавих відкриттів і невичерпної енергії на шляху до нових знань. Нехай кожен день буде сповнений новими відкриттями, цікавими зустрічами і приємними враженнями. Цей рік знову розпочинаємо в умовах випробувань та викликів, які накладає на нас воєнний стан. Але ми віримо, що ваша мужність, витримка […]

  • Без категорії