КОЛЕГИ З НПП “СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ” ВІДВІДАЛИ НПП “СИНЕВИР”

Національний природний парк “Синевир” черговий раз став місцем зустрічі двох природоохоронних перлин України, прийнявши делегацію з Національного природного парку “Сколівські Бескиди”. Мета візиту — не лише ознайомлення з природними й туристичними об’єктами парку “Синевир”, але й обговорення важливих питань природоохоронної діяльності та обмін досвідом у сфері збереження екосистем.
Програма зустрічі була насиченою та різноманітною. Співробітники обох парків ділилися досвідом у збереженні природних комплексів, управлінні рекреаційними зонами та реалізації природоохоронних проєктів. Особливу увагу приділили обговоренню заходів щодо захисту рідкісних видів рослин і тварин, а також шляхів мінімізації впливу людської діяльності на чутливі природні екосистеми.
Учасники зустрічі відвідали ключові туристичні об’єкти НПП “Синевир”, серед яких найбільш знаковими стали – Музей лісу і сплаву, Реабілітаційний центр бурого ведмедя та озеро Синевир — перлина Карпат. Колеги зі “Сколівських Бескидів” були вражені масштабом туристичної інфраструктури, розвиненістю еко-стежок та заходами, які проводяться для збереження біорізноманіття цього унікального краю.
Особливу увагу було приділено питанню сталого туризму. Обговорювалися методи організації екскурсій та підходи до збереження природних багатств у рамках туристичної діяльності. Йшлося про наукові дослідження, екоосвітні програми та ініціативи щодо розвитку сталого туризму — лише частина питань, які обговорювали представники обох парків.
Важливо було обмінятися досвідом щодо регулювання туристичних потоків, адже обидві установи стикаються з подібними викликами — необхідністю збереження природи в умовах зростаючого інтересу туристів.
Не менш важливою частиною зустрічі було обговорення робочих аспектів діяльності природоохоронних установ. Учасники обмінялися думками щодо подальшого збереження біорізноманіття, моніторингу рідкісних видів рослин та тварин, співпраці з місцевими громадами, а також пошуком нових підходів для залучення фінансування на природоохоронні проєкти.
Фахівці з НПП “Сколівські Бескиди” відзначили високий рівень організації роботи в НПП “Синевир”, зокрема у сфері взаємодії з місцевими громадами та еко-освіти. Вони висловили сподівання на подальший розвиток партнерства між двома природоохоронними установами, що сприятиме обміну інноваційними підходами у збереженні природної спадщини Карпат.
Переконані, що візит колег з НПП “Сколівські Бескиди” до нашого парку — це ще один крок до зміцнення партнерства між природоохоронними установами України. Така співпраця допомагає ефективніше зберігати біорізноманіття та природну красу Карпатських гір, забезпечуючи їх збереження для майбутніх поколінь.

Новини

Сьогодні, 22 квітня, ми вкотре відзначаємо Всесвітній день Землі. У цей непростий час для України, коли наша земля потерпає від війни, особливо гостро відчувається цінність кожного клаптика рідної природи. Згадайте про безмежні степи, величні Карпати, блакитні озера – всю ту неймовірну красу, яку ми маємо оберігати в Україні Якою ми бачимо нашу Землю через 10, […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Четвертий рік поспіль, ми зустрічаємо Великдень у непростий час — під звуки тривог, у боротьбі за свободу, гідність і мир. Та попри всі випробування, це свято залишається символом надії, оновлення та незламності духу. Світле Христове Воскресіння нагадує нам про силу віри, про важливість підтримки одне одного, про те, що життя й добро завжди перемагають темряву. […]

  • Без категорії

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії