В нацпарку «Синевир» функціонує візит-центр, в якому відвідувачі можуть отримати інформацію про найцікавіші природні об’єкти на території парку, його корінних жителів, визначні місця, діючі музеї і пам’ятки архітектури; здійснити віртуальну подорож екологічними, науково-пізнавальними стежками та туристичними маршрутами; переглянути ексклюзивні фільми про природу та історичне минуле краю; орендувати конференц-зал для проведення семінарів, конференцій тощо.
На третьому поверсі візит-центру створені музейні кімнати з краєзнавчими експонатами та експонатами з Музею лісу і сплаву.
Деталі
Більше інформації про Музей лісі і сплаву тут: https://synevyr-park.in.ua/location/muzey-lisu-i-splavu/
Контакти
[email protected] , (03146) 27-6-18
Вартість послуг тут https://synevyr-park.in.ua/wp-content/uploads/2024/07/nakaz.pdf
На території національного природного парку «Синевир» знаходяться 3 екологічні стежки: «Ур. Красний – Синевирське озеро», «Музей лісу і сплаву – Дике озеро» та «Колочава».
Деталі про екологічні стежки тут: https://synevyr-park.in.ua/mandruy/marshruty/?route-type=ekostezhka
Для туристів та відпочиваючих облаштовано рекреаційні будиночки сімейного типу (3-х, 4-х місні) з усіма зручностями. Будиночки розташовані за с. Синевир біля Реабілітаційного центру бурих ведмедів. Неподалік річка Теребля із мальовничим водоспадом Білий звір та густим лісом.
Контакти для бронювання будиночків 0977416799
Всі можливі варіанти розміщення за покликанням
В національному природному парку «Синевир» є два кінні маршрути біля озера Синевир довжиною 500 м. і 1 км. Тут можна здійснити прогулянку на конях верхи та зробити фото на память.
Куди їхати?
Закарпатська область – Хустський район – с. Синевирська Поляна – ур. Красний – о. Синевир
Контакти
[email protected] , (03146) 27-6-18
Вартість послуг тут https://synevyr-park.in.ua/wp-content/uploads/2024/07/nakaz.pdf
Місцева культура НПП «Синевир» – це віддзеркалення душі Карпат. Тут можна побачити знаряддя праці сплавників деревини в унікальному Музеї лісу і сплаву, ознайомитися із побутом та традиціями трьохсотлітньої давнини в колочавському музеї «Старе село», відвідати старовинні дерев’яні церкви та оглянути оборонні бункери Лінії Арпада, яку використовувала угорська армія в Другій світовій війні.
Контакти
На особливу увагу в ННП «Синевир» заслуговують реабілітаційні центри диких тварин. Так, Реабілітаційний центр бурих ведмедів, який відкрито ще у 2011 році, є одним з найбільших притулків клишоногих в Україні. Тут, на гірській території з площею 12 га., наче в санаторії, відпочивають понад 30 ведмедів, які зазнали лиха від людських рук. Значні зусилля центру спрямовані на санітарне, ветеринарне та харчове забезпечення звірів.
У 2024 році створено також притулки для оленя благородного, козулі європейської та рисі євразійської. Їх можна побачити в урочищі Квасовець біля наукової бази університету ім. М. Драгоманова.
Контакти
На території НПП «Синевир» в урочищі Квасовець створено Реабілітаційний центр хижих птахів «Сапсан». Тут проходить реабілітацію представники орнітофауни, які перебували в неволі з порушенням закону та потребують фахової ветеринарної допомоги. Особлива увага приділяється соколам, які нерідко стають об’єктом уваги контрабандистів.
У с. Колочава знаходиться також унікальний птахопарк Василя Макара, де перебуває бл. двох тисяч папуг та голубів різних порід та кольорів.
Куди їхати?
Закарпатська область – Хустський район – с. Колочава – ур. Квасовець
Контакти