ІНСПЕКТОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРОВОДЯТЬ ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ОСЕРЕДКІВ ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ ЛІСУ

Інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку “Синевир” продовжують активну роботу з моніторингу стану лісів на своїй території. У листопаді інспектори ПНДВ посилили заходи щодо санітарного огляду лісових насаджень, аби вчасно зібрати дані про стан екосистем та виявити проблемні ділянки.
Основною метою таких оглядів є виявлення загиблих дерев, заражених хворобами чи пошкоджених шкідниками. Це дозволяє не лише оцінити стан лісів, але й розробити плани для збереження природних ресурсів та підтримки екологічної рівноваги.
Інвентаризація осередків шкідників та хвороб лісу передбачає оцінку деревостану. Фахівці визначають масштаби ураження дерев, фіксують зони, де спостерігається масова загибель насаджень. Проводять вивчення факторів загибелі лісів, що можуть сприяти його вразливості. Це можуть бути хвороби, шкідники, кліматичні умови чи антропогенний вплив.
На основі зібраної інформації розробляються заходи для забезпечення природного поновлення лісів або, за потреби, проведення вибіркових санітарних рубок.
Інспектори ПНДВ проводять обстеження як на рівнинах, так і в гірських місцевостях, що ускладнює процес через віддаленість та важко доступність до окремих територій. Проте, навіть за таких умов вони працюють інтенсивно, аби до кінця листопада отримати повну картину стану лісонасаджень у межах природно-заповідного фонду (ПЗФ).
Зібрані дані допоможуть краще зрозуміти реальний стан та сучасні виклики для лісів і знайти оптимальні рішення для їх збереження.

Новини

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З НАЛАШТУВАННЯ ФОТОПАСТОК І ЗИМИВОГО МОНІТОРИНГУ ХИЖАКІВ У НПП «СИНЕВИР»

У Національному природному парку «Синевир» відбулося важливе практичне заняття, спрямоване на підвищення кваліфікації інспекторів ІІ-ї категорії щодо моніторингу хижих ссавців у зимовий період. Цей тренінг об’єднав провідних експертів у сфері моніторингу біорізноманіття ФЗТ УКРАЇНА та працівників парку для спільного вдосконалення методик та інструментів дослідження дикої природи. Навчання організували й провели фахівці з багаторічним досвідом у […]

  • Без категорії

У НАЦПАРКУ «СИНЕВИР» ЗАПРАЦЮВАВ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ОЛЕНІВ

У Національному природному парку «Синевир» відкрили Реабілітаційний центр для парнокопитних тварин. Мета: допомогти благородним оленям, які постраждали від браконьєрства в дикій природі. Ветеринари і фахівці з поведінки тварин надають тваринам необхідний догляд, лікування та реабілітацію, щоб повернути їх в природне середовища. “Реабілітаційний центр покликаний допомогти тваринам, які постраждали від браконьєрства, травм або втратили можливість самостійно […]

  • Без категорії

ШКОЛЯРІ ЗАВІТАЛИ ДО КЛИШОНОГИХ

У Національному природному парку “Синевир” пройшло захоплююче екозаняття для учнів 2- 4 класів Синевирського ліцею, яке організували фахівчині відділу еколого-освітньої роботи парку разом із вчителями. Темою заняття – “Правила поведінки в лісі”, що дозволило дітям поринути у чарівний світ природи рідного краю. Захід відбувся у Реабілітаційному центрі бурого ведмедя. Метою заходу було ознайомлення із правилами […]

  • Без категорії