ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву.
Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди.
Стримба – найбільша гора Національного природного парку “Синевир”. Її висота сягає 1719 метрів над рівнем моря. Хребет Стримби складається з кількох горбів та має протяжність 3 км. На вершині мандрівників зустрічають кущі ялівцю, а полонина вкрита білоусом звичайним. На вершину прокладено туристичний маршрут протяжністю 15 км, що пролягає на висоті від 550 до 1719 м. Підкорення гори запам’ятається надовго завдяки захопливим пейзажам, неповторним природним картинам, дивовижним тваринним та рослинним різноманіттям.
Гора Озірна розташована безпосередньо над Синевирським озером. Саме завдяки озеру, яке блищить біля підніжжя, Озірна отримала свою назву. Наче у дзеркало, дивиться вона у плесо гірської водойми. Побачивши його з майже 1500-метрової висоти, стає зрозуміло, чому в народній уяві воно асоціюється із оком: водну гладь з острівцем-зіницею посередині огортають довкола, наче вії, зелені смереки. Висота гори сягає 1495 метрів над рівнем моря. Краєвиди, які звідси постають перед зором, вражають величністю Карпатських гір.
Гора Кам´янка з 1578-метровою вершиною манить кожного в свої обійми. Вона альпійського походження, більша частина покрита камінням. На гору можна піднятись з будь-якої сторони по маршруту «Синевирський перевал – г. Кам’янка – Синевирське озеро» – маршрут пішохідний, обладнаний інформаційними знаками, маркований. З вершини Кам’янки відкривається панорама мальовничих гірських пейзажів, видно Синевирську Поляну де протікає та виблискує від сонячного проміння річка Теребля. По іншу сторону видніється гірський масив Боржава — найдовша полонина Закарпаття.
НПП «Синевир» нагадує мандрівникам, що не потрібно забувати про підготовку до походу, адже надійне спорядження – це запорука вашої безпеки!

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії

ЦЕНТРИ ПОРЯТУНКУ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ДИКИХ ТВАРИН: СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК

Сучасні екологічні виклики змушують нас шукати нові підходи до збереження природи та захисту біорізноманіття. Одним із таких підходів є створення регіональних центрів порятунку та реабілітації диких тварин, які є важливим інструментом збереження фауни, відновлення її чисельності та повернення до природного середовища. Національний природний парк «Синевир» має значний досвід у цій сфері. Чому це важливо? У […]

  • Без категорії