ЗАБОРОНА ДЖИПІНГУ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР»

Нещодавно ухвалений Закон України “Про природно-заповідний фонд України”, спрямований на захист природних територій, офіційно забороняє джипінг на території природних парків та заповідників України. Будь-яка діяльність, яка може завдати шкоди природним комплексам або суперечить меті охорони заповідних територій, є неприпустимою. Відповідно до нового законодавства, використання позашляховиків у межах парків та заповідників тепер вважається адміністративним правопорушенням із суворими санкціями для порушників.
Національний природний парк “Синевир” — одна з найбільших природних перлин України, відома своїми мальовничими ландшафтами, густими лісами та кришталевими озерами й потічками. Ця територія є осередком біорізноманіття та домівкою для багатьох рідкісних видів флори й фауни. Щоб зберегти унікальну природу, адміністрація парку, згідно із прийнятим законом, ввела сувору заборону на джипінг, їзду на квадроциклах, мотоциклах та інших моторизованих транспортних засобах.
Для любителів «погасати» по горах нагадуємо, що моторизовані транспортні засоби завдають серйозної шкоди природі, руйнують ґрунтовий покрив, викликають ерозію, пошкоджують рослинність та створюють шумове забруднення, яке лякає диких тварин.
У зимовий період джипінг створює додаткові загрози, оскільки колеса транспортних засобів пошкоджують сніговий покрив, під яким зимують рослини. У літній час транспорт руйнує ландшафти, сприяючи ерозії ґрунтів та забрудненню водних джерел.
У парку мешкають види, занесені до Червоної книги України, як-от бурий ведмідь, рись, глухар. Гучні звуки та рух транспорту можуть вплинути на їхню поведінку та середовище проживання.
Для відвідувачів, які бажають насолодитися красою нацпарку, пропонуються екологічні види відпочинку – пішохідні маршрути. У парку облаштовано численні стежки, які ведуть до наймальовничіших куточків. Інспектори ПНДВ, місцеві гіди допоможуть дізнатися більше про історію, флору та фауну парку. Спеціально відведені зони відпочинку дозволяють насолодитися природою без її руйнування.
Особи, які порушують заборону на використання моторизованого транспорту, підлягають адміністративній відповідальності. Розмір штрафів залежить від завданої шкоди довкіллю, і в окремих випадках можливе вилучення транспорту.
Адміністрація парку закликає всіх відвідувачів відповідально ставитися до природи та поважати правила, встановлені для її збереження. Дотримання правил не лише збереже довкілля, але й забезпечить безпеку та комфорт для всіх учасників природних екосистем.
Принагідно нагадаємо, що на території парку впроваджено посилені заходи контролю, зокрема – встановлення камер спостереження, залучення інспекторів служби державної охорони та співпраця з поліцією.
Адміністрація парку звертається до громадськості з проханням, якщо побачили подібні порушення телефонуйте на нижченаведені номера телефонів:
– гаряча лінія поліції – 0800500202 або 102;
– адміністрація парку – 03146 27618.
  
 

Новини

Сьогодні, 22 квітня, ми вкотре відзначаємо Всесвітній день Землі. У цей непростий час для України, коли наша земля потерпає від війни, особливо гостро відчувається цінність кожного клаптика рідної природи. Згадайте про безмежні степи, величні Карпати, блакитні озера – всю ту неймовірну красу, яку ми маємо оберігати в Україні Якою ми бачимо нашу Землю через 10, […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Четвертий рік поспіль, ми зустрічаємо Великдень у непростий час — під звуки тривог, у боротьбі за свободу, гідність і мир. Та попри всі випробування, це свято залишається символом надії, оновлення та незламності духу. Світле Христове Воскресіння нагадує нам про силу віри, про важливість підтримки одне одного, про те, що життя й добро завжди перемагають темряву. […]

  • Без категорії

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії