СЬОГОДНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БДЖІЛ

Щороку 20 травня відзначають Всесвітній день бджіл – свято, встановлене ООН у 2017 році за ініціативою Словенії. Цю дату обрали на честь Антона Янші, словенського бджоляра XVIII століття, якого вважають засновником сучасного бджільництва.
Бджоли – маленькі комахи, які несуть людству величезну користь і в той же час мають потребу в захисті і турботі. Більшість основних сільськогосподарських продовольчих культур потребує бджіл та інших запильниках.
Бджоли грають важливу роль в харчуванні людини – запилюють більшу частину плодоовочевих культур і сприяють збереженню біорізноманіття у природі.
Однак, вчені спостерігають в різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл – монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві.
Всесвітній день бджіл – це не лише свято, а й можливість підвищити обізнаність про захист бджіл. У цей день проводять освітні заходи, фестивалі, виставки, лекції та практичні заняття з бджільництва. У багатьох країнах, включаючи Україну, бджолярі діляться досвідом, розповідають про важливість бджіл і популяризують екологічно дружні практики.
В НПП «Синевир » активно ведеться наукова робота по вивченню та збереженню карпатських бджіл. За останні роки на території парку було створено декілька високогірних пунктів контрольованого парування в урочищах «Кантина» та «Розтока» для отримання чистопородних маток породи «Карпатка» з подальшим їх інтегруванням на місцевих пасіках. Такі методи сприяють покращенню чистопородності карпатських бджіл у цілому регіоні.
Ми всі можемо долучитися до збереження бджіл, навіть у своїх садах, на балконах чи підвіконнях. Під час щорічного відзначення Всесвітнього дня бджіл важливо згадувати не лише про їхню роль у природі, а й про ті труднощі з якими вони стикаються через зміни клімату, знищення середовища проживання та пестициди. Від нашого ставлення до них залежить не лише їхнє, а й наше майбутнє.
Тож, Національний природний парк «Синевир» вітає всіх зі святом, а пасічникам і бджолярам бажає успіхів у їх нелегкій справі але дуже потрібній!
 

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії