У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук Дарії Холявчук.
Під час візиту студенти мали змогу ознайомитися з унікальною природою та природоохоронною діяльністю парку. Зокрема, вони відвідали легендарне озеро Синевир, перлину Українських Карпат, Реабілітаційний центр бурого ведмедя, де рятують та реабілітують цих тварин, Реабілітаційний центр диких тварин «Квасовець», який опікується іншими представниками дикої фауни, а також Реабілітаційний центр хижих птахів «Сапсан», що є важливим осередком для збереження популяцій пернатих хижаків.
Наприкінці насиченого дня начальник наукового відділу НПП «Синевир», кандидат біологічних наук Юрій Тюх провів для студентів ознайомчу розповідь, під час якої поділився цінними знаннями про флору, фауну та екосистеми парку, а також відповів на численні питання молодих дослідників.
Завершенням візиту стало підведення підсумків польової практики. Кульмінацією дня стало підписання договору про творчу співпрацю між географічним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та НПП «Синевир». Ця угода відкриває нові можливості для спільної наукової діяльності, обміну досвідом та подальшого залучення студентів до природоохоронної роботи на території парку.
Такі практики є надзвичайно важливими для майбутніх фахівців у галузі географії та біології, адже вони дозволяють не лише закріпити теоретичні знання, а й отримати безцінний практичний досвід, безпосередньо взаємодіючи з унікальною природою парку.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ПЗФ, ЗАЛУЧЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОМОГИ ТА РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ

Ці питання обговорювали під час фестивалю «ПаркФест: там, де говорить природа», що відбувся в державному «Межигір’ї» з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи. У заході взяли участь Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник, голова Комітету Верховної Ради України з питань […]

  • Без категорії