У гості до диких тварин

У 2021-му виповнилось 10 років, відколи у Національному природному парку “Синевир” діє найбільший в Україні Реабілітаційний центр бурих ведмедів. Тут на 12 гектарах лісу у напіввільних умовах живуть тварини, які зазнали травм через жорстоке поводження чи утримання в неналежних умовах.

З’явився реабілітаційний центр тут не випадково, адже територія парку за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу існування ведмедів. Тож тепер тут живуть 32 представники і представниці цього виду, яких раніше залучали до циркових вистав чи просто як екзотику для гостей ресторанно-готельних комплексів.

У реабілітаційному центрі вони мають свої басейни для купання, берлоги та навіть спеціальні ігрові майданчики. А ще ветеринари для них складають спеціальний раціон. Все, щоб пришвидшити адаптацію ведмедів.

Центр відкритий для туристів, тут, окрім огляду, можна дізнатись історію "звільнення" кожного ведмедя та ведмедиці.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище

Центр реабілітації хижих птахів відкрили у 2017 році за ініціативи колективу парку та за участю Українського товариства охорони птахів. На момент відкриття тут прихистили 12 соколів, яких браконьєри хотіли нелегально вивезти за кордон.

Соколів найчастіше намагаються вивезти з України до країн арабського світу. Там до них особливе ставлення. Птахів здавна використовували як ловців, їх утримували монархи і багаті люди. Через це сокола асоціюють із верховною владою і навіть зображують на гербах.

За спроби незаконного перевезення соколів, митники в аеропортах вилучають птахів. І перед тим, як відпустити їх на волю, птахи проходять реабілітацію в парку.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище

Як знайти?

Реабілітаційний центр бурого ведмедя розташований між селами Міжгір'я та Синевирська Поляна. При дорозі справа побачите вказівник. Далі потрібно пройти пішки ґрунтовою дорогою вгору близько 150 метрів.

Реабілітаційний центр хижих птахів розташований на околиці села Колочава в урочищі Квасовець.

Вартість відвідування Реабілітаційного центру бурого ведмедя:

для дорослих – 60 грн;

для дітей та студентів – 30 грн.

А ви знали, що ведмеді – вегетаріанці? Вони їдять рибу, багато овочів, фрукти, хліб та мед. А от соколи – справжі хижаки.

Тварин, які живуть у парку “Синевир”, може підтримати кожен охочий. У реабілітаційні центри можна привозити фрукти або овочі для ведмедів чи м'ясо для птахів. Також можна зробити пожертву для догляду за тваринами. Реквізити благодійного рахунку:

UA623123560000026009303104790 (долар США та євро)

реєстраційний номер облікової картки 22090601

в ТВБВ №10006/037 (смт Міжгір'я)

філія Закарпатського обласного управління АТ "Ощадбанк"

МФО 312356