Безкоштовні екскурсії для переселенців

 

 

Національний природний парк «Синевир» щоденно турбується про перебування тимчасово переміщених осіб, які вимушено знайшли прихисток в природоохоронній установі. Працівники парку постійно піклуються про них і, якомога частіше, залучають їх у вільний час до різних заходів, екоакцій та культурних програм.

Сьогодні фахівці еколого-освітнього відділу НПП «Синевир» разом з адміністрацією музею «Старе село» організували для переселенців безкоштовну екскурсію по території музейного комплексу.

Мета заходу – ознайомити людей з історією рідного краю, розвіяти негативні думки про сьогодення і наочно показати їм збережену минувшину й побут пращурів-закарпатців, які жили і трудилися впродовж останніх трьох століть на своїх рідних теренах, що розповідають про колишнє життя гуцулів, бойків та лемків.

Під час проведення екскурсії, відвідувачі музею під відкритим небом із цікавістю оглянули залізницю, паротяг та вагони старого поїзда, який можна назвати родзинкою музею. Дізналися про численні друковані видання початку минулого століття.Особливу увагу дітей і дорослих привернули старовинні дерев’яні  хатинки, тодішнє чоловіче й жіноче вбрання, ремесла горян, кузня, а також стара школа, де можна було ознайомитися з умовами навчання юних колочавців за часів чехословацької влади.

Не менш цікавим став і пам’ятник герою боротьби за свободу України, який зведений командиру УПА Роману Шухевичу. Відомий патріот брав участь у боях за свободу та незалежність молодої Карпатської України.

Цікаву екскурсію по території музею провели відомий  знавець минулого Колочави  Василь Макар і фахівці еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» – Любов Гречин та Тетяна Красняник, які розповіли про маловідомі факти з історії села та нашого краю, яскраво описали численні музейні експонати «Старого села» та десятки інших, не менш привабливих епізодів з тодішнього життя горян.

Всі присутні отримали незабутні враження від екскурсії до музею, ознайомилися як з минулим Колочави,  так і з незвіданими ще сторінками історії нашого краю. Кожен, хто завітав на екскурсію, почув цікаві факти з історії, поринув у атмосферу старого села, прогулявся стежками музею, зігріваючись променями теплого весняного сонця і найважливіше – підняв свій настрій та хоч трохи відволікся від напруженої ситуації сьогодення.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії