Безкоштовні екскурсії для переселенців

 

 

Національний природний парк «Синевир» щоденно турбується про перебування тимчасово переміщених осіб, які вимушено знайшли прихисток в природоохоронній установі. Працівники парку постійно піклуються про них і, якомога частіше, залучають їх у вільний час до різних заходів, екоакцій та культурних програм.

Сьогодні фахівці еколого-освітнього відділу НПП «Синевир» разом з адміністрацією музею «Старе село» організували для переселенців безкоштовну екскурсію по території музейного комплексу.

Мета заходу – ознайомити людей з історією рідного краю, розвіяти негативні думки про сьогодення і наочно показати їм збережену минувшину й побут пращурів-закарпатців, які жили і трудилися впродовж останніх трьох століть на своїх рідних теренах, що розповідають про колишнє життя гуцулів, бойків та лемків.

Під час проведення екскурсії, відвідувачі музею під відкритим небом із цікавістю оглянули залізницю, паротяг та вагони старого поїзда, який можна назвати родзинкою музею. Дізналися про численні друковані видання початку минулого століття.Особливу увагу дітей і дорослих привернули старовинні дерев’яні  хатинки, тодішнє чоловіче й жіноче вбрання, ремесла горян, кузня, а також стара школа, де можна було ознайомитися з умовами навчання юних колочавців за часів чехословацької влади.

Не менш цікавим став і пам’ятник герою боротьби за свободу України, який зведений командиру УПА Роману Шухевичу. Відомий патріот брав участь у боях за свободу та незалежність молодої Карпатської України.

Цікаву екскурсію по території музею провели відомий  знавець минулого Колочави  Василь Макар і фахівці еколого-освітньої роботи НПП «Синевир» – Любов Гречин та Тетяна Красняник, які розповіли про маловідомі факти з історії села та нашого краю, яскраво описали численні музейні експонати «Старого села» та десятки інших, не менш привабливих епізодів з тодішнього життя горян.

Всі присутні отримали незабутні враження від екскурсії до музею, ознайомилися як з минулим Колочави,  так і з незвіданими ще сторінками історії нашого краю. Кожен, хто завітав на екскурсію, почув цікаві факти з історії, поринув у атмосферу старого села, прогулявся стежками музею, зігріваючись променями теплого весняного сонця і найважливіше – підняв свій настрій та хоч трохи відволікся від напруженої ситуації сьогодення.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії