Безпека понад усе…

У Національному природному парку «Синевир» за участю головних державних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області – Мирослава Феделеша та Юрія Поповича проведено семінар-консультацію з інженерно-технічними працівниками установи щодо дотримання правил охорони праці, безпечного виконання робіт в умовах воєнного стану та адаптації діяльності до викликів сьогодення.

Метою даного заходу було ознайомлення із станом охорони праці НПП «Синевир», донесення до працівників парку тих змін і вимог трудового законодавства, на які всіх нас змусила війна.

Основним завданням семінару було донесення та виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил безпечного ведення робіт, поводження з машинами, механізмами, устаткуванням і іншими засобами, використання засобів колективного і індивідуального захисту.

Директор парку Микола  Дербак наголосив про пріоритети у виробничій і господарській діяльності, на збереження життя і здоров’я працівників, зокрема звернув увагу на відсутність в парку нещасних випадків, травм та захворювань, пов’язаних з виробництвом.

Інспектор Держпраці Мирослав Феделеш проаналізував стан виробничого травматизму та настання нещасних випадків в галузях лісового господарства та лісової промисловості, зупинився на причинах їх настання, типових порушеннях правил техніки безпеки та законодавства охорони праці, порядок надання (продовження) дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, проходження технічного огляду лісозаготівельної техніки під час воєнного стану.

У свою чергу, інспектор Держпраці Юрій Попович наголосив на можливі проблемні моменти, спричинені війною під час проведення цьогорічного опалювального сезону, поводження з небезпечними речовинами, проведенням під час воєнного стану щорічних медичних оглядів.

У підсумку проведеного заходу дійшли спільного висновку, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території виробництва, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами, вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Насамкінець працівникамНПП «Синевир» рекомендовано і в подальшій діяльності приділяти увагу наступним питанням:

– посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробництві нацпарку;

– системно проводити заходи щодо профілактики виробничого травматизму;

– забезпечувати дотримання всіма працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

По завершенню учасники семінару подякували представникам Держпраці за їхню присутність та можливість отримати від них належні консультації та відповіді на питання щодо трудового законодавства.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії