Безпека понад усе…

У Національному природному парку «Синевир» за участю головних державних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області – Мирослава Феделеша та Юрія Поповича проведено семінар-консультацію з інженерно-технічними працівниками установи щодо дотримання правил охорони праці, безпечного виконання робіт в умовах воєнного стану та адаптації діяльності до викликів сьогодення.

Метою даного заходу було ознайомлення із станом охорони праці НПП «Синевир», донесення до працівників парку тих змін і вимог трудового законодавства, на які всіх нас змусила війна.

Основним завданням семінару було донесення та виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил безпечного ведення робіт, поводження з машинами, механізмами, устаткуванням і іншими засобами, використання засобів колективного і індивідуального захисту.

Директор парку Микола  Дербак наголосив про пріоритети у виробничій і господарській діяльності, на збереження життя і здоров’я працівників, зокрема звернув увагу на відсутність в парку нещасних випадків, травм та захворювань, пов’язаних з виробництвом.

Інспектор Держпраці Мирослав Феделеш проаналізував стан виробничого травматизму та настання нещасних випадків в галузях лісового господарства та лісової промисловості, зупинився на причинах їх настання, типових порушеннях правил техніки безпеки та законодавства охорони праці, порядок надання (продовження) дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, проходження технічного огляду лісозаготівельної техніки під час воєнного стану.

У свою чергу, інспектор Держпраці Юрій Попович наголосив на можливі проблемні моменти, спричинені війною під час проведення цьогорічного опалювального сезону, поводження з небезпечними речовинами, проведенням під час воєнного стану щорічних медичних оглядів.

У підсумку проведеного заходу дійшли спільного висновку, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території виробництва, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами, вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Насамкінець працівникамНПП «Синевир» рекомендовано і в подальшій діяльності приділяти увагу наступним питанням:

– посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробництві нацпарку;

– системно проводити заходи щодо профілактики виробничого травматизму;

– забезпечувати дотримання всіма працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

По завершенню учасники семінару подякували представникам Держпраці за їхню присутність та можливість отримати від них належні консультації та відповіді на питання щодо трудового законодавства.

Новини

Цікава знахідка гриба Трюфеля білого

На території НПП «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині. За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду Трюфеля білого. Цей Трюфель – земляний гриб, регіонально рідкісний, […]

  • Без категорії

На 78-му році пішов із життя колишній директор НПП «Синевир» ЦЮБИК МИРОН МИХАЙЛОВИЧ

Сьогодні, 03 березня 2023 року, на 78-му році життя відійшов у засвіти чесний, поважний, добрий порадник і мудрий учитель, біолог, колишній директор Національного природного парку «Синевир», начальник Управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, один з провідних природоохоронців України Мирон Михайлович Цюбик. За роки роботи Мирон Михайлович відзначався високим професіоналізмом, компетентністю, надихав колег власними […]

  • Без категорії

3-го БЕРЕЗНЯ – Всесвітній день дикої природи

    Всесвітній день дикої природи – це свято, яке щорічно відзначається третього дня початку весни з метою збереження та охорони дикої природи. НПП «Синевир» не став винятком і також долучився до відзначення цього дня. З цього приводу здійснюються заходи, спрямовані на популяризацію і охорону дикої природи. Наприклад, сьогодні проводяться безкоштовні екскурсії по туристичним об’єктам […]

  • Без категорії