Безпека понад усе…

У Національному природному парку «Синевир» за участю головних державних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області – Мирослава Феделеша та Юрія Поповича проведено семінар-консультацію з інженерно-технічними працівниками установи щодо дотримання правил охорони праці, безпечного виконання робіт в умовах воєнного стану та адаптації діяльності до викликів сьогодення.

Метою даного заходу було ознайомлення із станом охорони праці НПП «Синевир», донесення до працівників парку тих змін і вимог трудового законодавства, на які всіх нас змусила війна.

Основним завданням семінару було донесення та виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил безпечного ведення робіт, поводження з машинами, механізмами, устаткуванням і іншими засобами, використання засобів колективного і індивідуального захисту.

Директор парку Микола  Дербак наголосив про пріоритети у виробничій і господарській діяльності, на збереження життя і здоров’я працівників, зокрема звернув увагу на відсутність в парку нещасних випадків, травм та захворювань, пов’язаних з виробництвом.

Інспектор Держпраці Мирослав Феделеш проаналізував стан виробничого травматизму та настання нещасних випадків в галузях лісового господарства та лісової промисловості, зупинився на причинах їх настання, типових порушеннях правил техніки безпеки та законодавства охорони праці, порядок надання (продовження) дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, проходження технічного огляду лісозаготівельної техніки під час воєнного стану.

У свою чергу, інспектор Держпраці Юрій Попович наголосив на можливі проблемні моменти, спричинені війною під час проведення цьогорічного опалювального сезону, поводження з небезпечними речовинами, проведенням під час воєнного стану щорічних медичних оглядів.

У підсумку проведеного заходу дійшли спільного висновку, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території виробництва, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами, вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Насамкінець працівникамНПП «Синевир» рекомендовано і в подальшій діяльності приділяти увагу наступним питанням:

– посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробництві нацпарку;

– системно проводити заходи щодо профілактики виробничого травматизму;

– забезпечувати дотримання всіма працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

По завершенню учасники семінару подякували представникам Держпраці за їхню присутність та можливість отримати від них належні консультації та відповіді на питання щодо трудового законодавства.

Новини

Директор вдруге побував у зоні бойових дій

    Директор НПП «Синевир» Микола Дербак, разом з волонтерами – Богданом Колодницьким, Володимиром Кириленком, Сергієм Завгороднім, вдруге за три тижні відвідав зону бойових дій – спершу Краматорськ, а тепер -Святогірськ, Славянськ, Кременчуг, Лиман Донецької області. Як розповів директор, колектив підпорядкованої йому установи передав бійцям, які боронять нашу землю на передовій, гуманітарну допомогу, що надійшла […]

  • Новини установи

Вітання до Дня захисників…

  Шановні захисники і захисниці України! Прийміть щиросердні вітання з нагоди Дня захисників і захисниць України! Це свято відзначається в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів Пресвята Богородиця вважається покровителькою всього українського народу. 14 жовтня – дуже багатогранна дата, в якій втілені вікові традиції […]

  • Новини установи

Фотовиставка тваринного світу дикої природи

День захисту тварин – це черговий привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість громадськості щодо необхідності захисту тварин незалежно від їх місця проживання. Сьогодні у цивілізованому світі людина все далі віддаляється від довкілля. Спілкування з природою поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом тощо. Часто забуваємо, що у лісах живе чимало цікавих тварин […]

  • Без категорії