Безпека понад усе…

У Національному природному парку «Синевир» за участю головних державних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області – Мирослава Феделеша та Юрія Поповича проведено семінар-консультацію з інженерно-технічними працівниками установи щодо дотримання правил охорони праці, безпечного виконання робіт в умовах воєнного стану та адаптації діяльності до викликів сьогодення.

Метою даного заходу було ознайомлення із станом охорони праці НПП «Синевир», донесення до працівників парку тих змін і вимог трудового законодавства, на які всіх нас змусила війна.

Основним завданням семінару було донесення та виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил безпечного ведення робіт, поводження з машинами, механізмами, устаткуванням і іншими засобами, використання засобів колективного і індивідуального захисту.

Директор парку Микола  Дербак наголосив про пріоритети у виробничій і господарській діяльності, на збереження життя і здоров’я працівників, зокрема звернув увагу на відсутність в парку нещасних випадків, травм та захворювань, пов’язаних з виробництвом.

Інспектор Держпраці Мирослав Феделеш проаналізував стан виробничого травматизму та настання нещасних випадків в галузях лісового господарства та лісової промисловості, зупинився на причинах їх настання, типових порушеннях правил техніки безпеки та законодавства охорони праці, порядок надання (продовження) дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, проходження технічного огляду лісозаготівельної техніки під час воєнного стану.

У свою чергу, інспектор Держпраці Юрій Попович наголосив на можливі проблемні моменти, спричинені війною під час проведення цьогорічного опалювального сезону, поводження з небезпечними речовинами, проведенням під час воєнного стану щорічних медичних оглядів.

У підсумку проведеного заходу дійшли спільного висновку, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території виробництва, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами, вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Насамкінець працівникамНПП «Синевир» рекомендовано і в подальшій діяльності приділяти увагу наступним питанням:

– посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробництві нацпарку;

– системно проводити заходи щодо профілактики виробничого травматизму;

– забезпечувати дотримання всіма працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

По завершенню учасники семінару подякували представникам Держпраці за їхню присутність та можливість отримати від них належні консультації та відповіді на питання щодо трудового законодавства.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії