Безпека понад усе…

У Національному природному парку «Синевир» за участю головних державних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області – Мирослава Феделеша та Юрія Поповича проведено семінар-консультацію з інженерно-технічними працівниками установи щодо дотримання правил охорони праці, безпечного виконання робіт в умовах воєнного стану та адаптації діяльності до викликів сьогодення.

Метою даного заходу було ознайомлення із станом охорони праці НПП «Синевир», донесення до працівників парку тих змін і вимог трудового законодавства, на які всіх нас змусила війна.

Основним завданням семінару було донесення та виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, правил безпечного ведення робіт, поводження з машинами, механізмами, устаткуванням і іншими засобами, використання засобів колективного і індивідуального захисту.

Директор парку Микола  Дербак наголосив про пріоритети у виробничій і господарській діяльності, на збереження життя і здоров’я працівників, зокрема звернув увагу на відсутність в парку нещасних випадків, травм та захворювань, пов’язаних з виробництвом.

Інспектор Держпраці Мирослав Феделеш проаналізував стан виробничого травматизму та настання нещасних випадків в галузях лісового господарства та лісової промисловості, зупинився на причинах їх настання, типових порушеннях правил техніки безпеки та законодавства охорони праці, порядок надання (продовження) дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, проходження технічного огляду лісозаготівельної техніки під час воєнного стану.

У свою чергу, інспектор Держпраці Юрій Попович наголосив на можливі проблемні моменти, спричинені війною під час проведення цьогорічного опалювального сезону, поводження з небезпечними речовинами, проведенням під час воєнного стану щорічних медичних оглядів.

У підсумку проведеного заходу дійшли спільного висновку, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території виробництва, а також знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами, вміти користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.

Насамкінець працівникамНПП «Синевир» рекомендовано і в подальшій діяльності приділяти увагу наступним питанням:

– посилити контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробництві нацпарку;

– системно проводити заходи щодо профілактики виробничого травматизму;

– забезпечувати дотримання всіма працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

По завершенню учасники семінару подякували представникам Держпраці за їхню присутність та можливість отримати від них належні консультації та відповіді на питання щодо трудового законодавства.

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії