Будьте уважні та дбайливі при користуванні природними ресурсами

 

 

 

Увага! Повідомлення про заборону викидати сміття на території парку!

Національний парк – це природна територія, яка зберігається у своєму природному стані та забезпечує життя для безлічі різних видів тварин та рослин і здійснюється їх охорона. Оскільки природа є основою нацпарку, дуже важливо дотримуватися правил та заборон, які існують на його території.

Однією з таких заборон є залишення після себе сміття або його викидання будь-де на території національного природного парку. Це означає, що ви повинні зберігати усі свої відходи та сміття при собі, поки не знайдете місце, де його можна викинути правильним чином.

З приходом весняного сонячного тепла, на жаль, чимало людей – місцевих, туристів та просто подорожуючих приїздять відпочивати чи просто споглядати за цікавими та привабливими краєвидами парку. Однак, вже після перших таких днів, особливо вихідних, у  зручних для відпочинку місцях, інспектори ПНДВ зіткнулися з черговим смітником. На жаль, деякі люди не розуміють, наскільки важливо берегти ці території, і залишають за собою купи сміття або викидають в річку .

Заборона викидати сміття у національному парку не тільки зберігає естетичний вигляд території, але й захищає диких тварин від отруєння та контакту зі шкідливими речовинами. Їхнє здоров’я та благополуччя – це також важлива частина екосистеми парку.

Тому, якщо ви відвідали національний парк, запам’ятайте, що ви повинні зберігати усе своє сміття та відходи при собі, поки не знайдете визначене місце, де їх можна викинути.

Залишати сміття на території природного парку є не тільки безвідповідальним, але і небезпечним. Сміття може завдавати шкоди рослинам і тваринам, які живуть у цьому середовищі. Воно може стати пасткою для диких тварин, що може призвести до їх травмування або смерті. Також нерідко халатне поводження з сміттям призводить до непередбачуваних пожеж.

Ми повинні зберігати наші природні ресурси для майбутніх поколінь, тому закликаємо всіх відвідувачів туристичних локацій дотримуватися правил та заборон на викидання сміття на території парку.

Ми просимо вас відповідально ставитися до вашої поведінки та допомогти зберегти красу та чистоту природи.

Пам’ятайте, що природа – це наш спільний дім, тож будьте уважні та дбайливі при користуванні природними ресурсами. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю у збереженні навколишнього середовища.

 

 

Новини

Вирощування екочаїв в НПП “Синевир”

  В 2023 році працівники наукового відділу НПП «Синевир»  продовжують роботи по вирощуванню екочаїв на стаціонарній плантації. В цьому році екочаї почали сходити в третій декаді квітня місяця, досить нерівномірно, оскільки весна була досить холодною. Проте, ми маємо надію на хороший урожай!

  • Без категорії

Пташиний дивограй. Міграція птахів

«У рослин і тварин немає адвокатів, їм нема куди писати і скаржитися, за них нікому заступитися, окрім нас, людей,  котрі разом з ними заселяють цю планету»  Дж. Даррел Сумно, але факт: нині ми опинилися в стані екологічної кризи, яка загрожує всій нашій планеті. І щоб вийти з неї, щоб не допустити можливої катастрофи, потрібні негайні […]

  • Без категорії

Вишиванка – це любов! Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – це оберігати. Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.          Вишивати […]

  • Без категорії