Будьте уважні та дбайливі при користуванні природними ресурсами

 

 

 

Увага! Повідомлення про заборону викидати сміття на території парку!

Національний парк – це природна територія, яка зберігається у своєму природному стані та забезпечує життя для безлічі різних видів тварин та рослин і здійснюється їх охорона. Оскільки природа є основою нацпарку, дуже важливо дотримуватися правил та заборон, які існують на його території.

Однією з таких заборон є залишення після себе сміття або його викидання будь-де на території національного природного парку. Це означає, що ви повинні зберігати усі свої відходи та сміття при собі, поки не знайдете місце, де його можна викинути правильним чином.

З приходом весняного сонячного тепла, на жаль, чимало людей – місцевих, туристів та просто подорожуючих приїздять відпочивати чи просто споглядати за цікавими та привабливими краєвидами парку. Однак, вже після перших таких днів, особливо вихідних, у  зручних для відпочинку місцях, інспектори ПНДВ зіткнулися з черговим смітником. На жаль, деякі люди не розуміють, наскільки важливо берегти ці території, і залишають за собою купи сміття або викидають в річку .

Заборона викидати сміття у національному парку не тільки зберігає естетичний вигляд території, але й захищає диких тварин від отруєння та контакту зі шкідливими речовинами. Їхнє здоров’я та благополуччя – це також важлива частина екосистеми парку.

Тому, якщо ви відвідали національний парк, запам’ятайте, що ви повинні зберігати усе своє сміття та відходи при собі, поки не знайдете визначене місце, де їх можна викинути.

Залишати сміття на території природного парку є не тільки безвідповідальним, але і небезпечним. Сміття може завдавати шкоди рослинам і тваринам, які живуть у цьому середовищі. Воно може стати пасткою для диких тварин, що може призвести до їх травмування або смерті. Також нерідко халатне поводження з сміттям призводить до непередбачуваних пожеж.

Ми повинні зберігати наші природні ресурси для майбутніх поколінь, тому закликаємо всіх відвідувачів туристичних локацій дотримуватися правил та заборон на викидання сміття на території парку.

Ми просимо вас відповідально ставитися до вашої поведінки та допомогти зберегти красу та чистоту природи.

Пам’ятайте, що природа – це наш спільний дім, тож будьте уважні та дбайливі при користуванні природними ресурсами. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю у збереженні навколишнього середовища.

 

 

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії