Будьте уважні та дбайливі при користуванні природними ресурсами

 

 

 

Увага! Повідомлення про заборону викидати сміття на території парку!

Національний парк – це природна територія, яка зберігається у своєму природному стані та забезпечує життя для безлічі різних видів тварин та рослин і здійснюється їх охорона. Оскільки природа є основою нацпарку, дуже важливо дотримуватися правил та заборон, які існують на його території.

Однією з таких заборон є залишення після себе сміття або його викидання будь-де на території національного природного парку. Це означає, що ви повинні зберігати усі свої відходи та сміття при собі, поки не знайдете місце, де його можна викинути правильним чином.

З приходом весняного сонячного тепла, на жаль, чимало людей – місцевих, туристів та просто подорожуючих приїздять відпочивати чи просто споглядати за цікавими та привабливими краєвидами парку. Однак, вже після перших таких днів, особливо вихідних, у  зручних для відпочинку місцях, інспектори ПНДВ зіткнулися з черговим смітником. На жаль, деякі люди не розуміють, наскільки важливо берегти ці території, і залишають за собою купи сміття або викидають в річку .

Заборона викидати сміття у національному парку не тільки зберігає естетичний вигляд території, але й захищає диких тварин від отруєння та контакту зі шкідливими речовинами. Їхнє здоров’я та благополуччя – це також важлива частина екосистеми парку.

Тому, якщо ви відвідали національний парк, запам’ятайте, що ви повинні зберігати усе своє сміття та відходи при собі, поки не знайдете визначене місце, де їх можна викинути.

Залишати сміття на території природного парку є не тільки безвідповідальним, але і небезпечним. Сміття може завдавати шкоди рослинам і тваринам, які живуть у цьому середовищі. Воно може стати пасткою для диких тварин, що може призвести до їх травмування або смерті. Також нерідко халатне поводження з сміттям призводить до непередбачуваних пожеж.

Ми повинні зберігати наші природні ресурси для майбутніх поколінь, тому закликаємо всіх відвідувачів туристичних локацій дотримуватися правил та заборон на викидання сміття на території парку.

Ми просимо вас відповідально ставитися до вашої поведінки та допомогти зберегти красу та чистоту природи.

Пам’ятайте, що природа – це наш спільний дім, тож будьте уважні та дбайливі при користуванні природними ресурсами. Дякуємо за ваше розуміння та співпрацю у збереженні навколишнього середовища.

 

 

Новини

ШЕСТИРІЧНИЙ ВЕДМІДЬ БАЛУ ПРИБУВ ІЗ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО СИНЕВИРА…

Саме з понеділка на вівторок до Реабілітаційного центру бурого ведмедя НПП «Синевир», доправлено із зоокутка хмельницького парку імені М.Чекмана шестирічного бурого ведмедя Балу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міндовкілля, місцевої влади та Центру реабілітації бурого ведмедя (РЦБВ) нацпарку. Нагадаємо, що за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця були перевірені умови […]

  • Без категорії

Біологічні та екологічні особливості дрібних хижаків лісових екосистем родини MUSTELIDAE на території НПП «Синевир»

В лісових екосистемах Національного природного парку «Синевир» (440 – 1680 м.в.н.р.м.) найпоширенішими видами із родини Куницеві (Mustelidae Fischer, 1817), являються Куниця лісова (звичайна) (Martes martes Linnaeus, 1758); Куниця кам’яна (M. foina Erxleben, 1777); Горностай (Mustela erminea Linnaeus, 1758); Ласка (M. nivalis Linnacus, 1766); Тріх лісовий (темний) (M. [Putorius] putorius Linnaeus, 1758); Борсук (звичайний) лісовий (Meles […]

  • Без категорії

ВЕДМЕЖИЙ ПРИТУЛОК: УНІКАЛЬНЕ ПРИСТАНОВИЩЕ ДЛЯ 30 ВЕДМЕДІВ

Ведмежі притулки стали місцем надії для численних тварин, які стали жертвами нелюдського утримання та знущань. Ці установи створені для того, щоб надати ведмедям безпечне місце, де вони можуть жити в природних умовах, отримуючи належну опіку та догляд від кваліфікованого персоналу. Один з найбільших ведмежих притулків в Україні розташований в Національному природному парку «Синевир», де ведмеді […]

  • Без категорії