Національний природний парк "Синевир" можна відвідувати в будь-яку пору року. Якщо холодна зима, озеро Синевир замерзає, і це унікальне видовище. Восени тут дуже мальовничо, і часто проводять пленери художники. Влітку біля озера та в лісі класно ховатись від спеки. Найкраще приїздити в парк, коли гарна погода і, за можливості, у будні дні. Адже тоді в парку менше туристів і можна сповна насолодитись красою природи.
Місця для кемпінгу розташовані в урочищах Гамованка, Рабачинка, Квасовець, Сухар і Красний поблизу річки Тереблі. Нагадуємо, що розкладати намети у невідведених для цього місцях заборонено.
Синевир є водно-болотним угіддям міжнародного значення і охороняється Рамсарською конвенцією. Тому купатися в озері заборонено, щоб не порушувати екосистему. Також стане на заваді температура води, яка навіть влітку нагрівається щонайвище до 130.
Водойма є найбільшою та однією з найкрасивіших озер в Карпатах, тут водиться багато форелі. Однак ловля риби та раків заборонена, оскільки озеро є природоохоронним об’єктом і водно-болотним угіддям міжнародного значення.
Якщо ви заблукали у лісі, зберігайте спокій та уникайте паніки. Коли ви панікуєте, думати логічно неможливо. Краще зупиніться і присядьте та не робіть більше жодного кроку. Подумайте, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях. Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтеся простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири. Прислухайтеся. За відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг, виходьте "на воду" – униз за течією. Струмок виведе до річки, річка – до людей.
Перший спосіб – зі складу.
1. Написати заяву на ім’я директора, вказавши об’єм лісопродукції.
2. Отримати підпис на заяві начальника нижнього складу за наявності матеріалу.
3. Сплатити у касі адміністрації Національного природного парку "Синевир".
4. Отримати лісопродукцію з нижнього складу.
Другий спосіб – з франко-лісу (самозаготівля)
1. Написати заяву на ім’я директора, вказавши об’єм лісопродукції.
2. Отримати підпис на заяві начальника ПОНДВ за наявності матеріалу.
3. Сплатити у касі адміністрації Національного природного парку "Синевир".
4. Отримати лісопродукцію у франко-лісі.
Щоб отримати документи на дрова, слід:
написати заяву з проханням на ім’я директора, вказати ПНД відділення, з якого їх зручно доставити. Після заяви проводиться оплата, потім безпосередньо під час відвантаження деревини роздруковуються документи з бездротового принтера на лісопродукцію. З цими документами можна транспортувати дрова додому.
Листи-звернення надсилати на електронну чи поштову адресу адміністрації НПП “Синевир”: с. Синевир,1626, Хустський район, Закарпатська обл., 90041 E-mail: [email protected]
НПП "Синевир" нерідко відвідують групами. Такий квиток можна оплатити в центральній адміністрації парку через касу бухгалтерії. Тут на ім'я керівника групи видадуть квитанцію до прибуткового касового ордера.
Екопросвітники парку з радістю проведуть для школярів не тільки лекційне заняття, але й екологічні ігри чи тематичну екскурсію у візит-центрі або екологічною стежкою. Якщо ви зацікавлені в екологічному розвитку свого шкільного колективу,звертайтеся на офіційну пошту парку.
Ми використовуємо файли cookie на нашому веб-сайті, щоб забезпечити вам найбільш релевантний досвід, запам’ятовуючи ваші уподобання та повторювавши відвідування. Натиснувши «Прийняти всі», ви даєте згоду на використання УСІХ файлів cookie.Ok