До НПП «Синевир» прибула гуманітарна допомога від FZS

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, потерпіло чимало людей та інфраструктури мирного населення нашої країни, яке змушене втікати зі своїх помешкань, спасаючи своє життя  та залишаючи все набуте й нажите майно.

З перших днів війни, національний природний парк «Синевир» активно розпочав підготовку приміщень для можливого прийняття переселенців для тимчасового їх проживання. Наразі, НПП «Синевир» готовий тимчасово прийняти та розселити близько 40 переселенців, яких спіткала нелегка доля і змусила втікати від гучних сирен, вибухів та обстрілів ворога. Для цього оперативно облаштовано ряд приміщень, що можуть бути придатними для житла з певними умовами. Станом на сьогодні адміністрація  вже поселила 10 осіб із Сумщини. Робота по облаштуванню таких приміщень продовжується і адміністрація парку й надалі готова приймати таких людей.

Водночас, небайдужим стало мирне населення, волонтери, які безустанно допомагають постраждалим від військової агресії, надають найнеобхіднішу гуманітарну допомогу для задоволення першочергових потреб людей, котрі не по своїй волі опинилися переселенцями у нашій гірській місцевості.

Така найнеобхідніша допомога у вигляді 50-ти матраців, стільки ж подушок і теплих ковдр та постільних наборів уже надійшла до НПП «Синевир» від  Франкфуртського зоологічного товариства, яке зараз забезпечує необхідну підтримку та постачання заповідних територій Полісся та Карпат. Адміністрація установи та потерпілі переселенці щиро вдячні товариству за вагому підтримку в такий важкий час.

Утім, директором НПП «Синевир» Миколою Дербаком, окрему увагу приділено питанням щодо подальшої підготовки приміщень для тимчасового проживання переселенців, комплектування найнеобхіднішими речами та побутовою технікою там, де це необхідно, а також координації дій з місцевою владою й правоохоронцями.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії