Довкола нас тисячі «очей»

Метелик Сонцевик Павичеве Око є одним із природних дивовиж, що заворожує своєю неймовірною красою та неповторністю. Його назва “Павичеве Око” походить від особливого малюнку, що прикрашає крила цього чарівного метелика.

Крила Сонцевика Павичевого Ока, прикрашені неймовірними візерунками, що нагадують очі павича. Яскраві і барвисті смужки, крапки і відмінні симетричні лінії створюють враження, ніби на кожному крилі розкрито маленьку казкову мозаїку. Відтінки блакитні, зелені, червоні та фіолетові  додають цьому метеликові справжнього блиску та сяйва.

Цю назву метелик отримав за рахунок характерного малюнку на крилах. Таке зображення крил, що імітують «очі» та створення своєрідного шипіння слугує метелику як інструмент захисту від зовнішніх ворогів. Живе в основному на відкритій місцевості, харчується переважно соками плодів фруктових дерев та нектаром різних медоносних рослин.

Цікавим фактом є те що, яскравість забарвлення, пігментація прямо залежить від температури навколишнього середовища. При довготривалих та високих температурах, зовнішнє забарвлення метелика набуває більш яскравого та виразного окрасу. Здебільшого  тривалість життя Сонцевика коливається від 3 до 9 місяців, і лише в рідкісних випадках, при сприятливих умовах навколишнього середовища, може сягати 1 рік.

У  зв’язку з теплими сонячними днями другої половини літа та початком осені, спостереження фахівців наукового відділу НПП «Синевир» стверджують, що в цьому році на території парку чисельність цього виду метелика особливо велика.

Метелик Сонцевик Павичеве Око є також символом краси і величі природи. Його летючий танець в повітрі зачаровує та надихає нас берегти та шанувати природний світ. Цей метелик став справжньою прикрасою природнього середовища парку та нагадує нам про те, наскільки різноманітним та дивовижним може бути жива природа.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії