Довкола нас тисячі «очей»

Метелик Сонцевик Павичеве Око є одним із природних дивовиж, що заворожує своєю неймовірною красою та неповторністю. Його назва “Павичеве Око” походить від особливого малюнку, що прикрашає крила цього чарівного метелика.

Крила Сонцевика Павичевого Ока, прикрашені неймовірними візерунками, що нагадують очі павича. Яскраві і барвисті смужки, крапки і відмінні симетричні лінії створюють враження, ніби на кожному крилі розкрито маленьку казкову мозаїку. Відтінки блакитні, зелені, червоні та фіолетові  додають цьому метеликові справжнього блиску та сяйва.

Цю назву метелик отримав за рахунок характерного малюнку на крилах. Таке зображення крил, що імітують «очі» та створення своєрідного шипіння слугує метелику як інструмент захисту від зовнішніх ворогів. Живе в основному на відкритій місцевості, харчується переважно соками плодів фруктових дерев та нектаром різних медоносних рослин.

Цікавим фактом є те що, яскравість забарвлення, пігментація прямо залежить від температури навколишнього середовища. При довготривалих та високих температурах, зовнішнє забарвлення метелика набуває більш яскравого та виразного окрасу. Здебільшого  тривалість життя Сонцевика коливається від 3 до 9 місяців, і лише в рідкісних випадках, при сприятливих умовах навколишнього середовища, може сягати 1 рік.

У  зв’язку з теплими сонячними днями другої половини літа та початком осені, спостереження фахівців наукового відділу НПП «Синевир» стверджують, що в цьому році на території парку чисельність цього виду метелика особливо велика.

Метелик Сонцевик Павичеве Око є також символом краси і величі природи. Його летючий танець в повітрі зачаровує та надихає нас берегти та шанувати природний світ. Цей метелик став справжньою прикрасою природнього середовища парку та нагадує нам про те, наскільки різноманітним та дивовижним може бути жива природа.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії