Довкола нас тисячі «очей»

Метелик Сонцевик Павичеве Око є одним із природних дивовиж, що заворожує своєю неймовірною красою та неповторністю. Його назва “Павичеве Око” походить від особливого малюнку, що прикрашає крила цього чарівного метелика.

Крила Сонцевика Павичевого Ока, прикрашені неймовірними візерунками, що нагадують очі павича. Яскраві і барвисті смужки, крапки і відмінні симетричні лінії створюють враження, ніби на кожному крилі розкрито маленьку казкову мозаїку. Відтінки блакитні, зелені, червоні та фіолетові  додають цьому метеликові справжнього блиску та сяйва.

Цю назву метелик отримав за рахунок характерного малюнку на крилах. Таке зображення крил, що імітують «очі» та створення своєрідного шипіння слугує метелику як інструмент захисту від зовнішніх ворогів. Живе в основному на відкритій місцевості, харчується переважно соками плодів фруктових дерев та нектаром різних медоносних рослин.

Цікавим фактом є те що, яскравість забарвлення, пігментація прямо залежить від температури навколишнього середовища. При довготривалих та високих температурах, зовнішнє забарвлення метелика набуває більш яскравого та виразного окрасу. Здебільшого  тривалість життя Сонцевика коливається від 3 до 9 місяців, і лише в рідкісних випадках, при сприятливих умовах навколишнього середовища, може сягати 1 рік.

У  зв’язку з теплими сонячними днями другої половини літа та початком осені, спостереження фахівців наукового відділу НПП «Синевир» стверджують, що в цьому році на території парку чисельність цього виду метелика особливо велика.

Метелик Сонцевик Павичеве Око є також символом краси і величі природи. Його летючий танець в повітрі зачаровує та надихає нас берегти та шанувати природний світ. Цей метелик став справжньою прикрасою природнього середовища парку та нагадує нам про те, наскільки різноманітним та дивовижним може бути жива природа.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії