Довкола нас тисячі «очей»

Метелик Сонцевик Павичеве Око є одним із природних дивовиж, що заворожує своєю неймовірною красою та неповторністю. Його назва “Павичеве Око” походить від особливого малюнку, що прикрашає крила цього чарівного метелика.

Крила Сонцевика Павичевого Ока, прикрашені неймовірними візерунками, що нагадують очі павича. Яскраві і барвисті смужки, крапки і відмінні симетричні лінії створюють враження, ніби на кожному крилі розкрито маленьку казкову мозаїку. Відтінки блакитні, зелені, червоні та фіолетові  додають цьому метеликові справжнього блиску та сяйва.

Цю назву метелик отримав за рахунок характерного малюнку на крилах. Таке зображення крил, що імітують «очі» та створення своєрідного шипіння слугує метелику як інструмент захисту від зовнішніх ворогів. Живе в основному на відкритій місцевості, харчується переважно соками плодів фруктових дерев та нектаром різних медоносних рослин.

Цікавим фактом є те що, яскравість забарвлення, пігментація прямо залежить від температури навколишнього середовища. При довготривалих та високих температурах, зовнішнє забарвлення метелика набуває більш яскравого та виразного окрасу. Здебільшого  тривалість життя Сонцевика коливається від 3 до 9 місяців, і лише в рідкісних випадках, при сприятливих умовах навколишнього середовища, може сягати 1 рік.

У  зв’язку з теплими сонячними днями другої половини літа та початком осені, спостереження фахівців наукового відділу НПП «Синевир» стверджують, що в цьому році на території парку чисельність цього виду метелика особливо велика.

Метелик Сонцевик Павичеве Око є також символом краси і величі природи. Його летючий танець в повітрі зачаровує та надихає нас берегти та шанувати природний світ. Цей метелик став справжньою прикрасою природнього середовища парку та нагадує нам про те, наскільки різноманітним та дивовижним може бути жива природа.

Новини

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ТУРИСТИЧНІ ОБ’ЄКТИ НПП «СИНЕВИР» ЯК ЕЛЕМЕНТИ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ

Національний природній парк «Синевир» – це поєднання краси природи з етнічними та історико-культурними надбаннями місцевих жителів. Зараз історико-культурні туристичні об’єкти НПП «Синевир» є одними з основних елементів рекреаційної привабливості регіону. 400 років тому на території сучасного НПП «Синевир» були тільки дрімучі незаймані ліси. Першими поселенцями були втікачі від кріпацького гніту. З XV ст. тут виникають […]

  • Без категорії

НА ТЕРИТОРІЇ НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ РЕВ ОЛЕНІВ: ВВЕДЕНО СЕЗОН ТИШІ

Національний природний парк “Синевир” оголосив про початок одного з найбільш захоплюючих природних явищ — сезону реву оленів. У цей період олені активно шукають собі пару, що супроводжується гучними звуками реву, які можна почути на великій відстані. Це природне явище є не лише важливим моментом у життєвому циклі цих тварин, але й приваблює численних туристів, які […]

  • Без категорії

На території НПП «Синевир» продовжується дослідження рептилій та амфібій

З 2 по 4 вересня 2024 року науковими працівниками Чернівецького природознавчого музею – к.б.н. Назаром Смірновим і науковим співробітником Приазовського національного природного парку Галиною Микитинець разом із науковими співробітниками НПП «Синевир» було продовжено дослідження та вивчення рептилій і амфібій на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення, які розпочато в липні цього року в рамках реалізації міжнародного […]

  • Без категорії