Довкола нас тисячі «очей»

Метелик Сонцевик Павичеве Око є одним із природних дивовиж, що заворожує своєю неймовірною красою та неповторністю. Його назва “Павичеве Око” походить від особливого малюнку, що прикрашає крила цього чарівного метелика.

Крила Сонцевика Павичевого Ока, прикрашені неймовірними візерунками, що нагадують очі павича. Яскраві і барвисті смужки, крапки і відмінні симетричні лінії створюють враження, ніби на кожному крилі розкрито маленьку казкову мозаїку. Відтінки блакитні, зелені, червоні та фіолетові  додають цьому метеликові справжнього блиску та сяйва.

Цю назву метелик отримав за рахунок характерного малюнку на крилах. Таке зображення крил, що імітують «очі» та створення своєрідного шипіння слугує метелику як інструмент захисту від зовнішніх ворогів. Живе в основному на відкритій місцевості, харчується переважно соками плодів фруктових дерев та нектаром різних медоносних рослин.

Цікавим фактом є те що, яскравість забарвлення, пігментація прямо залежить від температури навколишнього середовища. При довготривалих та високих температурах, зовнішнє забарвлення метелика набуває більш яскравого та виразного окрасу. Здебільшого  тривалість життя Сонцевика коливається від 3 до 9 місяців, і лише в рідкісних випадках, при сприятливих умовах навколишнього середовища, може сягати 1 рік.

У  зв’язку з теплими сонячними днями другої половини літа та початком осені, спостереження фахівців наукового відділу НПП «Синевир» стверджують, що в цьому році на території парку чисельність цього виду метелика особливо велика.

Метелик Сонцевик Павичеве Око є також символом краси і величі природи. Його летючий танець в повітрі зачаровує та надихає нас берегти та шанувати природний світ. Цей метелик став справжньою прикрасою природнього середовища парку та нагадує нам про те, наскільки різноманітним та дивовижним може бути жива природа.

Новини

ВЕСНЯНЕ ПРОБУДЖЕННЯ У ВЕДМЕЖОМУ ПРИТУЛКУ

Із приходом весни, перших проблисків сонячного проміння зимовий сон ведмедів завершується, вони виходять зі своїх укриттів і Реабілітаційний центр бурого ведмедя Національного природного парку «Синевир» знов і знов кількісно збільшується цими прекрасними клишоногими тваринами. Саме тут, ці велетні знаходять пристановище впродовж круглого року, а під час холодних місяців інколи впадають у зимовий сон. Нагадаємо, що […]

  • Без категорії

РЕЙДОВІ ГРУПИ ПОЧАЛИ ДІЯТИ

На виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку […]

  • Без категорії

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ!

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Для сучасного покоління українців Тризуб – це символ з великим змістом. Не даремно вважається, що у ньому зашифроване слово “Воля”. І нехай цей прапор і надалі гордо майорить поміж прапорів європейських держав як символ країни, що обрала демократичний шлях розвитку! Війна розпочалася […]

  • Без категорії