Екологічна стежка «Гребля – Дике озеро» радо зустрічає мандрівників

З приходом осені відкривається новий туристичний сезон. Спеки нема. Ліс дихає прохолодою та осіннім затишком. Нема натовпу туристів. Тож екологічна стежка радо зустрічає мандрівника у своєму первісному вигляді та манить до дикого озера посеред лісу.

Екологічна стежка знаходиться на північному схилі хребта Пішконя. Її протяжність 4 км. Маршрут пролягає на висоті від 750 до 1090 м над рівнем моря кварталами 4/63, 3/33 та 4/37 Синевирського природоохоронного науково- дослідницького відділення.

Починається стежка від музею лісу і сплаву та веде до мальовничого Дикого озера. Воно знаходиться серед дрімучого смерекового і букового лісу та цілком відповідає своїй назві, адже досі перебуває у первозданному стані.

З самого початку маршруту нас зустрічає густа стіна карпатського лісу, унікальна рельєфна місцевість. Майже половину шляху екологічної стежки – дорога кам’яниста, обплетена корінням могутніх дерев. Смерека, бук та явір – поширене тріо карпатських лісів. Вони гарно пристосовані для росту майже для всіх типів ґрунту , в тому числі і каменистому. По маршруту стежки зустрічається ожина, малина, чорниця, вовче лико, а на світлих ділянках маршруту суниця, мати-й-мачуха, баранець звичайний, зубниця залозиста, нечуй-вітер звичайний, квасниця звичайна, анемона дібровна та мохи – зозулин льон, сфагнум.

Маршрут екологічної стежки «Гребля- Дике озеро (о. Озірце)» не складний, тому його можна рекомендувати всім туристам без вікового обмеження, що мають досвід походів у гірській місцевості.

Новини

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТ ТА ПОДЯК ПРАЦІВНИКАМ НПП “СИНЕВИР”

Щороку, влітку, у НПП “Синевир” відзначають День працівників природоохоронної заповідної справи. Це свято покликане вшанувати тих, хто щоденно працює задля збереження природних багатств та біорізноманіття нашого краю. Цього року захід набув особливого значення завдяки врученню грамот та подяк від голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, голови обласної ради Романа Сарая, а також директора парку […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю вас з Днем працівників природно-заповідної справи! Це свято є символом нашої відданості та праці на благо збереження природного багатства рідної країни. Цей день є чудовою нагодою висловити щиру вдячність за вашу плідну працю у розвитку та збереженні природних скарбів нашого парку. Щодня ви докладаєте максимум зусиль для охорони унікальних екосистем і ваша відданість, професіоналізм […]

  • Без категорії