Екологічна стежка «Гребля – Дике озеро» радо зустрічає мандрівників

З приходом осені відкривається новий туристичний сезон. Спеки нема. Ліс дихає прохолодою та осіннім затишком. Нема натовпу туристів. Тож екологічна стежка радо зустрічає мандрівника у своєму первісному вигляді та манить до дикого озера посеред лісу.

Екологічна стежка знаходиться на північному схилі хребта Пішконя. Її протяжність 4 км. Маршрут пролягає на висоті від 750 до 1090 м над рівнем моря кварталами 4/63, 3/33 та 4/37 Синевирського природоохоронного науково- дослідницького відділення.

Починається стежка від музею лісу і сплаву та веде до мальовничого Дикого озера. Воно знаходиться серед дрімучого смерекового і букового лісу та цілком відповідає своїй назві, адже досі перебуває у первозданному стані.

З самого початку маршруту нас зустрічає густа стіна карпатського лісу, унікальна рельєфна місцевість. Майже половину шляху екологічної стежки – дорога кам’яниста, обплетена корінням могутніх дерев. Смерека, бук та явір – поширене тріо карпатських лісів. Вони гарно пристосовані для росту майже для всіх типів ґрунту , в тому числі і каменистому. По маршруту стежки зустрічається ожина, малина, чорниця, вовче лико, а на світлих ділянках маршруту суниця, мати-й-мачуха, баранець звичайний, зубниця залозиста, нечуй-вітер звичайний, квасниця звичайна, анемона дібровна та мохи – зозулин льон, сфагнум.

Маршрут екологічної стежки «Гребля- Дике озеро (о. Озірце)» не складний, тому його можна рекомендувати всім туристам без вікового обмеження, що мають досвід походів у гірській місцевості.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії