З приходом осені відкривається новий туристичний сезон. Спеки нема. Ліс дихає прохолодою та осіннім затишком. Нема натовпу туристів. Тож екологічна стежка радо зустрічає мандрівника у своєму первісному вигляді та манить до дикого озера посеред лісу.
Екологічна стежка знаходиться на північному схилі хребта Пішконя. Її протяжність 4 км. Маршрут пролягає на висоті від 750 до 1090 м над рівнем моря кварталами 4/63, 3/33 та 4/37 Синевирського природоохоронного науково- дослідницького відділення.
Починається стежка від музею лісу і сплаву та веде до мальовничого Дикого озера. Воно знаходиться серед дрімучого смерекового і букового лісу та цілком відповідає своїй назві, адже досі перебуває у первозданному стані.
З самого початку маршруту нас зустрічає густа стіна карпатського лісу, унікальна рельєфна місцевість. Майже половину шляху екологічної стежки – дорога кам’яниста, обплетена корінням могутніх дерев. Смерека, бук та явір – поширене тріо карпатських лісів. Вони гарно пристосовані для росту майже для всіх типів ґрунту , в тому числі і каменистому. По маршруту стежки зустрічається ожина, малина, чорниця, вовче лико, а на світлих ділянках маршруту суниця, мати-й-мачуха, баранець звичайний, зубниця залозиста, нечуй-вітер звичайний, квасниця звичайна, анемона дібровна та мохи – зозулин льон, сфагнум.
Маршрут екологічної стежки «Гребля- Дике озеро (о. Озірце)» не складний, тому його можна рекомендувати всім туристам без вікового обмеження, що мають досвід походів у гірській місцевості.