Екологічна стежка «Гребля – Дике озеро» радо зустрічає мандрівників

З приходом осені відкривається новий туристичний сезон. Спеки нема. Ліс дихає прохолодою та осіннім затишком. Нема натовпу туристів. Тож екологічна стежка радо зустрічає мандрівника у своєму первісному вигляді та манить до дикого озера посеред лісу.

Екологічна стежка знаходиться на північному схилі хребта Пішконя. Її протяжність 4 км. Маршрут пролягає на висоті від 750 до 1090 м над рівнем моря кварталами 4/63, 3/33 та 4/37 Синевирського природоохоронного науково- дослідницького відділення.

Починається стежка від музею лісу і сплаву та веде до мальовничого Дикого озера. Воно знаходиться серед дрімучого смерекового і букового лісу та цілком відповідає своїй назві, адже досі перебуває у первозданному стані.

З самого початку маршруту нас зустрічає густа стіна карпатського лісу, унікальна рельєфна місцевість. Майже половину шляху екологічної стежки – дорога кам’яниста, обплетена корінням могутніх дерев. Смерека, бук та явір – поширене тріо карпатських лісів. Вони гарно пристосовані для росту майже для всіх типів ґрунту , в тому числі і каменистому. По маршруту стежки зустрічається ожина, малина, чорниця, вовче лико, а на світлих ділянках маршруту суниця, мати-й-мачуха, баранець звичайний, зубниця залозиста, нечуй-вітер звичайний, квасниця звичайна, анемона дібровна та мохи – зозулин льон, сфагнум.

Маршрут екологічної стежки «Гребля- Дике озеро (о. Озірце)» не складний, тому його можна рекомендувати всім туристам без вікового обмеження, що мають досвід походів у гірській місцевості.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії