Екологічна стежка «Гребля – Дике озеро» радо зустрічає мандрівників

З приходом осені відкривається новий туристичний сезон. Спеки нема. Ліс дихає прохолодою та осіннім затишком. Нема натовпу туристів. Тож екологічна стежка радо зустрічає мандрівника у своєму первісному вигляді та манить до дикого озера посеред лісу.

Екологічна стежка знаходиться на північному схилі хребта Пішконя. Її протяжність 4 км. Маршрут пролягає на висоті від 750 до 1090 м над рівнем моря кварталами 4/63, 3/33 та 4/37 Синевирського природоохоронного науково- дослідницького відділення.

Починається стежка від музею лісу і сплаву та веде до мальовничого Дикого озера. Воно знаходиться серед дрімучого смерекового і букового лісу та цілком відповідає своїй назві, адже досі перебуває у первозданному стані.

З самого початку маршруту нас зустрічає густа стіна карпатського лісу, унікальна рельєфна місцевість. Майже половину шляху екологічної стежки – дорога кам’яниста, обплетена корінням могутніх дерев. Смерека, бук та явір – поширене тріо карпатських лісів. Вони гарно пристосовані для росту майже для всіх типів ґрунту , в тому числі і каменистому. По маршруту стежки зустрічається ожина, малина, чорниця, вовче лико, а на світлих ділянках маршруту суниця, мати-й-мачуха, баранець звичайний, зубниця залозиста, нечуй-вітер звичайний, квасниця звичайна, анемона дібровна та мохи – зозулин льон, сфагнум.

Маршрут екологічної стежки «Гребля- Дике озеро (о. Озірце)» не складний, тому його можна рекомендувати всім туристам без вікового обмеження, що мають досвід походів у гірській місцевості.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії