Екологічний календар на березень

3 березня – Всесвітній день дикої природи (WWD) – це можливість відзначити багато прекрасних і різноманітних форм дикої фауни та флори та підвищити обізнаність про безліч переваг, які надає людям їхнє збереження. Водночас День нагадує нам про нагальну потребу посилити боротьбу зі злочинністю проти дикої природи та зменшенням чисельності видів, що викликані діяльністю людини, що має широкомасштабні економічні, екологічні та соціальні наслідки – un.org.

20 грудня 2013 р. на 68-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй постановили проголосити 3 березня, день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю природними видами фауни і флори (СІТЕS), як Всесвітній день збереження дикої природи – podil.kyivcity.gov.ua.

Україна приєдналась до Конвенції про міжнародну торгівлю дикими видами флори та фауни, що перебувають під загрозою зникнення, 14 травня 1999 р. – podil.kyivcity.gov.ua.

У 2023 р. Всесвітній день дикої природи відзначатиметься під гаслом «Партнерство для збереження дикої природи », вшановуючи людей, які роблять зміни.

5 березня проводиться Всесвітній день енергоефективності. Мета – підвищити обізнаність про раціональне використання енергії. Ці березневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

14 березня – Міжнародний (Всесвітній) день дій проти гребель (англ. International Day of Action Against Dams) або Міжнародний день річок (англ. Day of Action for Rivers)[1] започаткований у 1997 р., проводиться за ініціативою громадської організації «Міжнародна мережа річок[en]» (США). Цей день було запропоновано відзначати з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми.

20 березня,  Всесвітній день Землі.

Метою відзначення цього дня було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.

21 березня – Всесвітній день лісів

Всесвітній день лісів святкується у день весняного рівнодення у Північній півкулі, що вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань.

Традиція святкування Дня лісу була заснована в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості лісових ресурсів. Так і зародилася ідея, яка одразу ж була підтримана Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) (англ. Food and Agriculture Organization, FAO) — міжнародна організація під патронатом ООН.

За інформацією Департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації

Щорічно 22 березня людство відзначає Всесвітній день води, запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. У цей день у всьому світі проходять заходи присвячені важливості збереження та дбайливому ставленню до водних ресурсів.

25 березня – Година Землі (англ. Earth Hour) — щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети. Вперше подія була організована Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, та отримала світову підтримку у 2008.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії