ЕКСКУРСІЯ ДО ШИРКОВЦЯ

Фахівці відділів науки, рекреації та екоосвіти разом із своїми начальниками, а також із в.о. керівника Негровецького ПНДВ здійснили захопливий екскурс туристичними локаціями найближчих сусідніх регіонів. Ця поїздка мала на меті не лише обмін досвідом, а й поглиблення знань про різноманітність природних екосистем та можливості ще більш вдосконалити свої напрацювання у тому чи іншому напрямі діяльності. Однією з найцікавіших і найважливіших точок маршруту стало відвідування болота Ширковець, що на Івано-Франківщині.
Болото Ширковець є унікальним природним об’єктом, що має велике наукове, природоохоронне та освітнє значення. Такі водно-болотні угіддя відіграють ключову роль у підтримці біорізноманіття, фільтрації води та регулюванні клімату. Для фахівців це була чудова нагода на власні очі побачити присутню специфіку флори та фауни на болоті Ширковець, ознайомитися із зведеною інфраструктурою, наявними інформативними фотоматеріалами та мапами маршрутів до різних природоохоронних об’єктів.
Під час екскурсії болотом Ширковець, учасники мали змогу звернути увагу на унікальні види рослин, що ростуть не лише на болотах, а й навколо нього. Оцінити і зрозуміти, як болото функціонує як природний резервуар води та фільтр, що впливає на якість водних ресурсів у конкретній місцевості.
Ця поїздка стала цінним досвідом для всіх учасників.
Фахівці відділу науки під час подорожі болотом Ширковець, основну увагу зосереджували на унікальних видах рослин, що процвітають у цій специфічній місцевості. Окрім типових для боліт вологолюбних рослин, таких як різні види сфагнових мохів, журавлина та росичка, учасники мали змогу спостерігати за рідкісними та ендемічними видами, які зустрічаються лише в цьому регіоні.Вони змогли спостерігати за функціонуванням болота, збудованої на ньому інфраструктури з інформативно-облаштованою доріжкою з дерев’яного настилу та багато цікавого дізнатися про біорізноманіття.
Для відділу рекреації це була можливість оцінити потенціал таких унікальних об’єктів для розвитку екотуризму, розроблення нових маршрутів та створення подібної інфраструктури на території парку.
Також важливою ця подорож виявилася і для фахівців з екоосвіти. На прикладі болота Ширковець, виникло бажання створити подібні умови на існуючих болотах в НПП «Синевир», що сприятиме ще більш ефективному проводженню екопросвітницьких заходів із школярами та відвідувачами, наочно демонструвати важливість збереження водно-болотних угідь та ще більш розширити існуючу інформативну складову.
Екскурс до болота Ширковець та інших туристичних локацій сусідніх регіонів тільки сприяє професійному розвитку фахівців та формуванню комплексного підходу до реалізації подібних ініціатив.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії