ЕКСКУРСІЯ ДО ШИРКОВЦЯ

Фахівці відділів науки, рекреації та екоосвіти разом із своїми начальниками, а також із в.о. керівника Негровецького ПНДВ здійснили захопливий екскурс туристичними локаціями найближчих сусідніх регіонів. Ця поїздка мала на меті не лише обмін досвідом, а й поглиблення знань про різноманітність природних екосистем та можливості ще більш вдосконалити свої напрацювання у тому чи іншому напрямі діяльності. Однією з найцікавіших і найважливіших точок маршруту стало відвідування болота Ширковець, що на Івано-Франківщині.
Болото Ширковець є унікальним природним об’єктом, що має велике наукове, природоохоронне та освітнє значення. Такі водно-болотні угіддя відіграють ключову роль у підтримці біорізноманіття, фільтрації води та регулюванні клімату. Для фахівців це була чудова нагода на власні очі побачити присутню специфіку флори та фауни на болоті Ширковець, ознайомитися із зведеною інфраструктурою, наявними інформативними фотоматеріалами та мапами маршрутів до різних природоохоронних об’єктів.
Під час екскурсії болотом Ширковець, учасники мали змогу звернути увагу на унікальні види рослин, що ростуть не лише на болотах, а й навколо нього. Оцінити і зрозуміти, як болото функціонує як природний резервуар води та фільтр, що впливає на якість водних ресурсів у конкретній місцевості.
Ця поїздка стала цінним досвідом для всіх учасників.
Фахівці відділу науки під час подорожі болотом Ширковець, основну увагу зосереджували на унікальних видах рослин, що процвітають у цій специфічній місцевості. Окрім типових для боліт вологолюбних рослин, таких як різні види сфагнових мохів, журавлина та росичка, учасники мали змогу спостерігати за рідкісними та ендемічними видами, які зустрічаються лише в цьому регіоні.Вони змогли спостерігати за функціонуванням болота, збудованої на ньому інфраструктури з інформативно-облаштованою доріжкою з дерев’яного настилу та багато цікавого дізнатися про біорізноманіття.
Для відділу рекреації це була можливість оцінити потенціал таких унікальних об’єктів для розвитку екотуризму, розроблення нових маршрутів та створення подібної інфраструктури на території парку.
Також важливою ця подорож виявилася і для фахівців з екоосвіти. На прикладі болота Ширковець, виникло бажання створити подібні умови на існуючих болотах в НПП «Синевир», що сприятиме ще більш ефективному проводженню екопросвітницьких заходів із школярами та відвідувачами, наочно демонструвати важливість збереження водно-болотних угідь та ще більш розширити існуючу інформативну складову.
Екскурс до болота Ширковець та інших туристичних локацій сусідніх регіонів тільки сприяє професійному розвитку фахівців та формуванню комплексного підходу до реалізації подібних ініціатив.

Новини

ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ ОЗЕРО СИНЕВИР ПО-НОВОМУ – З АУДІОГІДОМ!

Гарна новина для всіх, хто планує мандрівку до НПП «Синевир». Тепер відвідування туристичних локацій парку стане ще цікавішим та пізнавальним. Щоб по-справжньому відчути дух верховинського краю, зануритися в його історію та легенди, дізнатися про унікальну флору і фауну, варто відкрити для себе Синевир по-новому – з аудіогідом! Для зручності відвідувачів НПП «Синевир» створено україномовний аудіогід. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» ПРОХОДИТЬ АТЕСТАЦІЯ

У Національному природному парку “Синевир” впродовж цього тижня з посадовими особами та інспекторами усіх науково-дослідних природоохоронних відділень (ПНДВ) парку проходили навчання та іспити з перевірки знань з питань охорони праці. Екзаменування працівників проводив провідний інженер з охорони праці та техніки безпеки НПП “Синевир” Іван Хила. Ця атестація є невід’ємною частиною системи управління охороною праці в […]

  • Без категорії

СЬОГОДНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БДЖІЛ

Щороку 20 травня відзначають Всесвітній день бджіл – свято, встановлене ООН у 2017 році за ініціативою Словенії. Цю дату обрали на честь Антона Янші, словенського бджоляра XVIII століття, якого вважають засновником сучасного бджільництва. Бджоли – маленькі комахи, які несуть людству величезну користь і в той же час мають потребу в захисті і турботі. Більшість основних […]

  • Без категорії