ХАРАКТЕРИСТИКА ОЛІГОТРОФНО-СФАГНОВОГО БОЛОТА ЗАМШАТКА В НПП «СИНЕВИР»

Болото Замшатка або ще його називають (Глуха млака) знаходиться у верхів’ї річки Чорна ріка – притоки р. Теребля у Ґорґанах на висоті 830 м. н. р. м. площею 4.2 га.
Серед усіх інших боліт воно найбільш заліснене і належить до групи рідколісних боліт. По периферії зімкненість крон Picea abies. Найменш залісненою є центральна частина болота. На ній поодинокими ростуть ялина європейська (Picea abies), горобина звичайна (Sorbus aucuparia), береза повисла (Betula verrucosa). Переважають чагарничково-пухівково-сфагнові угруповання (Empetrum nigrum-Eriophorum vaginatum-Sphagnum fuscum). На купинах і пристовбурних частинах Picea abies домінує угруповання Empetrum nigrum-Sphagnum fuscum, Oxycoccus palustris-Sphagnum fuscum. На ділянках з зімкненістю крон ялини 0,4-0,5 спостерігається угруповання Picea abies-Eriophorum vaginatum-Oxycoccus palustris-Polytrichum strictum-Sphagnum fuscum, що є найпоширенішим. Місцями співдомінують лише журавлина болотна (Oxycoccus palustris) і сфагнум мегеланський (Sphagnum magellanicum) з поодинокими особинами одинарника європейського (Trientalis europaea). За флористичною класифікацією ці угруповання теж належать до класу Oxycocco-Sphagnetea. На болоті зустрічаються особливо рідкісні види рослин Українських Карпат, включені до Червоної книги України: осока малоквіткова (Carex pauciflora), шейхцерія болотна (Scheuchzeria palustris), журавлина дрібноплода) Oxycoccus microcarpus. Із фонових видів тут зростають такі як: ситник розлогий (Juncus effuses),брусниця (Vaccinium vitis-idea), чорниця (V. murtilis), жовтець їдкий (Rаnunculus acris), осока бура (Carex fuliginosa).
За останні десятиріччя на цьому болоті, як і на інших, посилилися процеси сильватизації, проникнення лісових і лучних видів. Однак лише тут у моховому покриві домінантом залишається сфагнум бурий (Sphagnum fuscum). Динаміка рослинності болота Замшатка найбільш близька.

Новини

ДИКЕ ОЗЕРО (ОЗІРЦЕ) ЗУСТРІЧАЄ ОНОВЛЕНИМ ВИГЛЯДОМ

Як і обіцяли в попередніх публікаціях, що для всіх поціновувачів мальовничої природи НПП «Синевир», будемо інформувати про завершення комплексу робіт з облаштування туристичної локації навколо чарівного Дикого озера, відомого також як Озірце. Завдяки наполегливій праці інспекторів Синевирського ПНДВ, унікальний природний об’єкт отримав нове обличчя та став ще більш привабливим і комфортним для відвідувачів. Дике озеро, […]

  • Без категорії

ВІДГУКИ – ЩИРА ПОДЯКА ЗА НЕЗАБУТНІ МАНДРІВКИ

Останнім часом до адміністрації парку надходить чимало теплих слів подяки та позитивних відгуків від представників освітніх закладів та туристів, які мали нагоду почути цікаві розповіді співробітників природоохоронної установи, а також відвідати мальовничі куточки природи в супроводі досвідчених фахівців та екскурсоводів НПП «Синевир». Багато відгуків підкреслюють індивідуальний підхід фахівців до кожної вікової групи – від школярів […]

  • Без категорії