КОЛЕГИ ЧЕРЕМОШСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ ВІДВІДАЛИ НПП «СИНЕВИР»

У рамках обміну досвідом та співпраці між національними природними парками України, колектив із Черемошського національного природного парку на чолі з директором Романом Єремою здійснив захоплюючу подорож до Національного природного парку «Синевир».

Група колег прибула до парку Синевир із метою обміну досвідом та перейняття найкращих практик у сфері еколого-просвітницької та рекреаційної роботи. Цей візит виявився надзвичайно плідним і захоплюючим для обох сторін.

Керівництво та співробітники парку розповіли про свою природоохоронну діяльність, перспективи установи та подальший її розвиток, а також організували для гостей екскурсії та подорожі по цікавих місцях. Під час екскурсії вони мали змогу долучитися до різноманітних наукових досліджень та спостережень, що проводяться на території парку. Дізналися про ефективні методи охорони довкілля та рекреаційної діяльності, які успішно впроваджуються в Синевирі. Для згадки про унікальні краєвиди та цікаві об’єкти ПЗФ, колеги мали змогу зробити цікаві фотосвітлини.

Під час візиту директор НПП «Синевир» Микола Дербак, як символ партнерства та взаємодопомоги між парками, вручив гостям цікаву книгу про НПП “Синевир”, а також буклети та брошурки про унікальні туристичні місця ПЗФ.

Ця обмінна ініціатива має значний вагомий характер, адже вона не просто засвідчує добросусідство та співпрацю між природоохоронними установами, але і розширює знання про культурне та природне надбання кожного парку. Книга про НПП “Синевир” стане чудовим додатком до колекції літератури наших гостей, надаючи їм можливість більш детально ознайомитися з унікальними екосистемами та історією НПП “Синевир”.

Крім того, співробітники обох парків обмінялися досвідом у проведенні екологічних заходів та просвітницьких кампаній серед місцевого населення та відвідувачів. Вони обговорили кращі практики залучення громади до збереження природи та створення екологічно свідомого середовища.

Один із найбільш значущих моментів цієї зустрічі – це обмін ідеями щодо більш ефективного впровадження передумов для виховання грамотної поведінки людини в лісі, усвідомлення цінності природи, формування у молодого покоління екоорієнтованих природничих умінь і навичок тощо. Йшлося про створення нових маршрутів екологічного туризму, які б не лише зберігали природні ресурси, а й сприяли їх відновленню. Розроблення таких маршрутів є важливим кроком у розвитку екологічного туризму в Карпатах та сприятиме збільшенню усвідомленості населення щодо важливості природоохоронних заходів.

Після завершення двохденного візиту, представники обох парків залишилися надзвичайно натхненними та мотивованими для подальшої співпраці. Надіємося, що такі подібні ініціативи між національними природними парками будуть продовжуватися й надалі і принесуть ще більше позитивних результатів у повсякденній роботі обох парків.

Новини

ЯК ШКОЛЯРІ-ПОЧАТКІВЦІ ПІЗНАЮТЬ ПТАШИНИЙ СВІТ…

У Колочавському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 фахівці відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку “Синевир” разом із вчителькою Оксаною Лехман провели цікаве та пізнавальне екозаняття для учнів 2-го класу. Головною темою уроку стали птахи, які щороку залишаються мешкати на території парку в зимовий період. Захід поєднав у собі теоретичну частину та практичні завдання, […]

  • Без категорії

ГОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРИТЯГУЮТЬ СВОЄЮ ВЕЛИЧЧЮ ТА КРАСОЮ

Щороку 11 грудня відзначається Міжнародний день гір. Ця дата особлива і для НПП «Синевир», бо територія парку розташована в самому серці Карпатських гір та відноситься до Горганського масиву. Найпривабливіші вершини, які варто підкорити в НПП Синевир – це Стримба, Озірна і Кам’янка, адже вони зачаровують своєю величчю та відкривають неймовірні краєвиди. Стримба – найбільша гора […]

  • Без категорії

КЛЮЧОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ 2024 РОКУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 2025

Зустріч керівництва національних парків і заповідників України Національні парки та заповідники України підсумували 2024 рік та обговорили виклики 2025 року під час зустрічі із Світлана Гринчук – Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України. На зустрічі, що об’єднала директорів провідних природоохоронних установ України, особливу увагу було приділено підсумкам роботи за 2024 рік та стратегічним планам […]

  • Без категорії