КОЛЕГИ ЧЕРЕМОШСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ ВІДВІДАЛИ НПП «СИНЕВИР»

У рамках обміну досвідом та співпраці між національними природними парками України, колектив із Черемошського національного природного парку на чолі з директором Романом Єремою здійснив захоплюючу подорож до Національного природного парку «Синевир».

Група колег прибула до парку Синевир із метою обміну досвідом та перейняття найкращих практик у сфері еколого-просвітницької та рекреаційної роботи. Цей візит виявився надзвичайно плідним і захоплюючим для обох сторін.

Керівництво та співробітники парку розповіли про свою природоохоронну діяльність, перспективи установи та подальший її розвиток, а також організували для гостей екскурсії та подорожі по цікавих місцях. Під час екскурсії вони мали змогу долучитися до різноманітних наукових досліджень та спостережень, що проводяться на території парку. Дізналися про ефективні методи охорони довкілля та рекреаційної діяльності, які успішно впроваджуються в Синевирі. Для згадки про унікальні краєвиди та цікаві об’єкти ПЗФ, колеги мали змогу зробити цікаві фотосвітлини.

Під час візиту директор НПП «Синевир» Микола Дербак, як символ партнерства та взаємодопомоги між парками, вручив гостям цікаву книгу про НПП “Синевир”, а також буклети та брошурки про унікальні туристичні місця ПЗФ.

Ця обмінна ініціатива має значний вагомий характер, адже вона не просто засвідчує добросусідство та співпрацю між природоохоронними установами, але і розширює знання про культурне та природне надбання кожного парку. Книга про НПП “Синевир” стане чудовим додатком до колекції літератури наших гостей, надаючи їм можливість більш детально ознайомитися з унікальними екосистемами та історією НПП “Синевир”.

Крім того, співробітники обох парків обмінялися досвідом у проведенні екологічних заходів та просвітницьких кампаній серед місцевого населення та відвідувачів. Вони обговорили кращі практики залучення громади до збереження природи та створення екологічно свідомого середовища.

Один із найбільш значущих моментів цієї зустрічі – це обмін ідеями щодо більш ефективного впровадження передумов для виховання грамотної поведінки людини в лісі, усвідомлення цінності природи, формування у молодого покоління екоорієнтованих природничих умінь і навичок тощо. Йшлося про створення нових маршрутів екологічного туризму, які б не лише зберігали природні ресурси, а й сприяли їх відновленню. Розроблення таких маршрутів є важливим кроком у розвитку екологічного туризму в Карпатах та сприятиме збільшенню усвідомленості населення щодо важливості природоохоронних заходів.

Після завершення двохденного візиту, представники обох парків залишилися надзвичайно натхненними та мотивованими для подальшої співпраці. Надіємося, що такі подібні ініціативи між національними природними парками будуть продовжуватися й надалі і принесуть ще більше позитивних результатів у повсякденній роботі обох парків.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ НПП «СИНЕВИР», ЯКІ МАЮТЬ ЕКОЛОГІЧНЕ, ПРИРОДООХОРОННЕ ТА НАУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ

Ліси НПП «Синевир» – це один з найважливіших факторів в екологічній рівновазі верхньої частини Тереблянської долини гірського рельєфу, що має виняткову цінність в природоохоронному значенні. Важливість цих лісів з погляду на їх значимість в аспекті водоохоронних, водорегулювальних, ґрунтозахисних,  кліматоутворювальних та протиерозійних властивостей, не можна переоцінити тому, що вони регулюють водний режим і збагачують атмосферу киснем, […]

  • Без категорії

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В НПП «СИНЕВИР»

Для збереження природних ресурсів та забезпечення безпеки лісових масивів, сьогодні на території парку проведено спільні планово-навчальні заходи щодо оперативних дій в умовах попередження, локалізації та ліквідації лісових пожеж. Навчання проведено за участю керівного та особового складу 16 ДПРЧ (смт. Міжгір’я), ДПРП (с. Синевир), ДПРП (с. Колочава), ДПРП (с. Пилипець) 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у […]

  • Без категорії

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА «ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОГИ» – НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

В Україні, де війна, конфлікти та небезпеки залишають свій відбиток на житті молодого покоління, ініціативи, спрямовані на підтримку та розвиток школярів, мають особливе значення. Освітня фундація GoGlobal за сприяння та підтримки донорів реалізує менторську програму “Покоління перемоги”, яка є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри” – UСBI.  Ця програма стала […]

  • Без категорії