КОЛЕГИ ЧЕРЕМОШСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ ВІДВІДАЛИ НПП «СИНЕВИР»

У рамках обміну досвідом та співпраці між національними природними парками України, колектив із Черемошського національного природного парку на чолі з директором Романом Єремою здійснив захоплюючу подорож до Національного природного парку «Синевир».

Група колег прибула до парку Синевир із метою обміну досвідом та перейняття найкращих практик у сфері еколого-просвітницької та рекреаційної роботи. Цей візит виявився надзвичайно плідним і захоплюючим для обох сторін.

Керівництво та співробітники парку розповіли про свою природоохоронну діяльність, перспективи установи та подальший її розвиток, а також організували для гостей екскурсії та подорожі по цікавих місцях. Під час екскурсії вони мали змогу долучитися до різноманітних наукових досліджень та спостережень, що проводяться на території парку. Дізналися про ефективні методи охорони довкілля та рекреаційної діяльності, які успішно впроваджуються в Синевирі. Для згадки про унікальні краєвиди та цікаві об’єкти ПЗФ, колеги мали змогу зробити цікаві фотосвітлини.

Під час візиту директор НПП «Синевир» Микола Дербак, як символ партнерства та взаємодопомоги між парками, вручив гостям цікаву книгу про НПП “Синевир”, а також буклети та брошурки про унікальні туристичні місця ПЗФ.

Ця обмінна ініціатива має значний вагомий характер, адже вона не просто засвідчує добросусідство та співпрацю між природоохоронними установами, але і розширює знання про культурне та природне надбання кожного парку. Книга про НПП “Синевир” стане чудовим додатком до колекції літератури наших гостей, надаючи їм можливість більш детально ознайомитися з унікальними екосистемами та історією НПП “Синевир”.

Крім того, співробітники обох парків обмінялися досвідом у проведенні екологічних заходів та просвітницьких кампаній серед місцевого населення та відвідувачів. Вони обговорили кращі практики залучення громади до збереження природи та створення екологічно свідомого середовища.

Один із найбільш значущих моментів цієї зустрічі – це обмін ідеями щодо більш ефективного впровадження передумов для виховання грамотної поведінки людини в лісі, усвідомлення цінності природи, формування у молодого покоління екоорієнтованих природничих умінь і навичок тощо. Йшлося про створення нових маршрутів екологічного туризму, які б не лише зберігали природні ресурси, а й сприяли їх відновленню. Розроблення таких маршрутів є важливим кроком у розвитку екологічного туризму в Карпатах та сприятиме збільшенню усвідомленості населення щодо важливості природоохоронних заходів.

Після завершення двохденного візиту, представники обох парків залишилися надзвичайно натхненними та мотивованими для подальшої співпраці. Надіємося, що такі подібні ініціативи між національними природними парками будуть продовжуватися й надалі і принесуть ще більше позитивних результатів у повсякденній роботі обох парків.

Новини

Збір екочаїв в НПП «Синевир»

Науковий відділ НПП «Синевир» активно працює над збором екочаїв, використовуючи сприятливі кліматичні умови для збирання щедрого урожаю лікарських рослин. Завдяки висококваліфікованій роботі фахівців та відмінним умовам для росту рослин, цього року буде зібрано значну кількість цінних лікарських трав. Серед них: Меліса лікарська (Melissa officinalis) Меліса лікарська, відома своїми заспокійливими властивостями, є основним інгредієнтом багатьох трав’яних […]

  • Без категорії

Науково-дослідна робота НПП «Синевир»

Протягом липня 2024 року на території НПП «Синевир» проводились науково-дослідні роботи на таких об’єктах: – заповідне оліготрофне сфагнове болото «Глуханя» – облік рідкісних та Червонокнижних видів рослин на пробних площадках Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). – облік грибів макроміцетів на пробних площадках в буковому насадженні Квасовецького ПНДВ в ялиновому лісі, також в буково-ялицево-ялиновому лісі Остріцького […]

  • Без категорії

40-РІЧЧЯ ВСТАНОВЛЕННЯ СКУЛЬПТУРИ «СИНЬ І ВИР» НА ОЗЕРІ СИНЕВИР

Цього року, Національний природний парк “Синевир” відзначає важливу подію – 40-річчя встановлення знаменитої статуї «Синь і Вир», яка стала одним із символів верховинського мальовничого куточка Карпат. Озеро Синевир, одно із семи чудес України, є однією із головних туристичних атракцій Закарпаття. Його часто називають “Морським оком”, яке оточують вікові смереки і розташоване на висоті 989 метрів […]

  • Без категорії