Конференція “Модернізація системи вищої освіти України під час війни та післявоєнної розбудови” у НПП “Синевир”

На теренах прекрасного Національного природного парку “Синевир” відбулася непересічна подія — конференція, організована викладачами університету імені Михайла Драгоманова. На фоні непередбачуваних викликів війни та потреби відновлення країни, університет взяв на себе місію обговорення та пошуку оптимальних шляхів модернізації системи вищої освіти в Україні.

Обране місце для проведення конференції — Національний природний парк “Синевир” — не випадкове. Краса природи, гірські озера та багатий своїм біорізноманіттям, стали невичерпним джерелом інспірації для обговорення важливих тем сучасної освіти. Природа, здавалося б, втілює ідеї розвитку, взаємодії та взаємоповаги, які є ключовими в аспекті модернізації системи вищої освіти.

19 жовтня університетська спільнота на чолі з доктором філософських наук, професором, член-кореспондентом НАН України, академіком НАПН України, ректором Українського державного університету імені Михайла Драгоманова – Віктором Андрущенком зібралася у конференц-залі нацпарку для обговорення перспектив модернізації освітнього процесу в Україні.

Зі словами вдячності відкрив конференцію вітальним словом директор НПП «Синевир» Микола Дербак, де побажав усім учасникам плідної праці та приємних і незабутніх вражень від перебування на території природоохоронної установи.

Ректор університету Віктор Петрович, висловив теплі слова вдячності за надану можливість провести в Карпатах задуманий захід, а також вручив  Миколі Юрійовичу нагороду – медаль «За наукові досягнення».

Водночас за вагомий внесок у розвиток НПП «Синевир» отримали від ректора грамоти – начальник наукового відділу Юрій Тюх, головний бухгалтер Лідія Субота, заступник директора з господарської діяльності Василь Росоха і начальник Остріцького ПНДВ Євген Дербак.

Як головуючий пленарного засідання, першим виступив з доповіддю Віктор Петрович. Тема виступу – «Основні стратагеми розвитку освіти в контексті української формули миру».

У свою чергу, викладачі – кандидати філософських, педагогічних, політичних наук, доценти, доктори історичних, філософських, фізико-математичних наук, виступили з багатогранною тематикою доповідей, а саме: – «Етнокультурні контексти соціальних груп» (Володимир Євтух); «Соціально-психологічна підтримка студентів в умовах суспільних змін і загроз безпеки життя» (Леся Панченко); «Природоохоронна діяльність як запорука ефективної післявоєнної розбудови України» (Микола Дербак); «Інституційне сприяння волонтерській свободі:філософська перспектива» (Ростислав Драпушко) та ін.

Зважаючи на важливість збереження природи, обговорювалися можливості впровадження екологічно орієнтованої освітньої програми та розвитку екологічних досліджень.

Під час обговорення тематики конференції, учасники зосередилися на важливості інтеграції сучасних технологій у навчальний процес, щоб підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці. Особливу увагу акцентовано на  обмеження, накладені воєнними умовами. Обговорювалася необхідність активізації дистанційного та онлайн-навчання, що дозволить безперервно забезпечити сталу освітню діяльність.

Доповідачі поділилися своїм досвідом та висунули ряд пропозицій щодо покращення освітнього процесу та його відповідності сучасним викликам. Активно обмінювалися думками та ідеями, а природа створювала унікальну атмосферу для креативного спілкування.

Йшлося про необхідність подальшої співпраці та розбудови міцних мостів між природоохоронною установою парку та університетом, а також різними галузями, щоб формувати випускників, здатних вирішувати складні завдання в різних сферах життя.

Сподіваємося, що конференція в Національному природному парку “Синевир” стала важливою платформою для обговорення актуальних питань, пов’язаних із вищою освітою в умовах воєнного конфлікту та післявоєнного відновлення. Цей захід відкрив нові перспективи для взаємодії між наукою, освітою та природою, що становить важливий крок у напрямі сталого розвитку нашої країни.

Учасники конференції висловили ряд конкретних рекомендацій, які можуть бути взяті до уваги урядом, адміністрацією університету та іншими зацікавленими сторонами.

Після жвавих обговорень питань порядку денного, гості мали змогу завітати до Візит-центру НПП «Синевир», де ознайомились з експонатами із Музею лісу і сплаву, макетами вузлів, споруд і пристосувань всього технологічного процесу заготівлі, сортування, зберігання і транспортування деревини у вигляді плотів-бокорів. Детально дізналися про територію НПП «Синевир» за допомогою макет-карти. Також у супроводі керівництва установи, проведено екскурсії до визначних місць парку: oзера Синевир, Реабілітаційного центру бурого ведмедя, музею «Старе село» (Колочава).

Новини

ПІДБИТО ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ НПП «СИНЕВИР» ЗА 2024 РІК

Науково-технічна рада Національного природного парку “Синевир” стала важливою подією для обговорення досягнень та перспектив розвитку природоохоронної діяльності гірського краю. Відкриття засідання ознаменувалося доповіддю директора парку — Миколи Дербака, яка привернула значну увагу присутніх. Микола Дербак розпочав свій виступ із привітання колег та запрошених з нагоди Дня заснування Національного природного парку «Синевир» – 36 років невтомної […]

  • Без категорії

«Джипінг» у природно-заповідному фонді відтепер заборонено

Верховна Рада України схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». Народні депутати віддали 246 голосів «За». Заборона «джипінгу» – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту. Шлях до прийняття цього Закону офіційно стартував після запуску петиції […]

  • Без категорії

ШАНОВНІ КРАЯНИ, ДОРОГІ КОЛЕГИ!

У цей непростий для нас рік, коли наша країна героїчно боронить свою свободу, щиро вітаю кожного з Вас із світлим святом Різдва Христового та прийдешнім Новим роком! Рік, що минає, був сповнений багатьма викликами, але завдячуючи нашим воїнам, їх мужності та героїчним подвигам, разом ми вистояли, зміцнили нашу згуртованість і наполегливо працювали і продовжуємо це […]

  • Без категорії