Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є бенефіціаром проєкту.

Звертаємо вашу увагу на одну з фотозон, яка знаходиться біля водоспаду Білий Звір, що поряд з Реабілітаційним центром бурих ведмедів. Місцевий художник Леонід Андрійович Беца тут зобразив портрет чарівної хранительки пралісів – мавки, про яку існує наступна легенда.

Давним-давно у підніжжі гори Кам’янка оселилася прекрасна лісова німфа – мавка. Нічого подібного з тими істотами, якими лякають дітей вона не мала. Ця тендітна дівчина була призначена Природою для догляду за пралісами у Карпатських горах. Весною вона пробуджувала дерева від зимового сну, розсаджувала гірські квіти, піклувалася про тварин, спілкувалася з пташками та бджолами, які приносили їй вісті з усього краю.

Щасливе життя було у Карпатах, поки один князь не вирішив збудувати собі палац з могутніх дерев, які ростуть у пралісах. Він відправив своїх слуг з великими сокирами, щоб зрубати найкращі смереки та буки у тій місцині, де їх охороняла мавка. А як відомо життя мавок нерозривно пов’язане з деревами. Як тільки княжі слуги стали кривдити ліс, то життєва сила німфи почала вгасати. Мавка звернулася до своєї покровительки Природи з благанням допомогти їй.  Тоді гора Кам’янка здригнулася і на волю випустила стрімкий потік – Білий Звір, який змітав на своєму шляху непрошених гостей.

Таким чином, праліси було врятовано разом з мавкою, яка продовжує про них піклуватися, а на місці величезного потоку утворився мальовничий водоспад – Білий Звір, що несе своє біле шумовиння до річки Тереблі та готовий покарати своїми водами тих, хто шкодить лісу.

Новини

ДІТИ УЖГОРОДЩИНИ ВРЯТУВАЛИ БОРИВІТРА ЗВИЧАЙНОГО

Історія небайдужості Нещодавній випадок на Закарпатті вкотре доводить, що турбота про природу починається з малих вчинків та великих сердець. Діти Ужгородщини, виявивши пораненого птаха поблизу залізничного полотна в районі села Розівка, не залишилися байдужими та звернулися по допомогу до представника державного екологічного нагляду (контролю) лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного […]

  • Без категорії

ЛІТНЄ ФЛОРИСТЕ РОЗМАЇТТЯ НПП «СИНЕВИР»

Рослинний світ національного природного парку «Синевир» різноманітний та неповторний. На його території нараховується понад 950 видів судинних рослин. Це разом взяті дерева, кущі і чагарники. Самий цікавий період у житті рослин це цвітіння, яке привертає до себе велику увагу людей, а особливо науковців. Різноманітність форм, багатство фарб та ароматів зробили квіти важливим атрибутом людського буття. […]

  • Без категорії

У НПП «СИНЕВИР» РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОЛЬОВИХ НАУКОВИХ ПРАКТИК

Національний природний парк «Синевир», традиційно відкриває свої двері для студентів природничих факультетів українських вищих навчальних закладів. Цього року сезон польових наукових практик розпочався з візиту студентів 1-2 курсів географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Молоді дослідники прибули під керівництвом досвідчених наставників – доцента, кандидата географічних наук Мирослава Проскурняка та доцента, кандидата географічних наук […]

  • Без категорії