ЛІСОВИЙ ДЕТЕКТИВ: СЛІДАМИ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Учні місцевої школи мали унікальну нагоду зануритися у світ дикої природи, відвідавши одне з наймальовничіших місць парку – Дике озеро, також відоме як Озірце. Ця екоекскурсія, під назвою “Лісовий детектив: слідами дикої природи”, організована за підтримки фахівців відділу екоосвіти Національного природного парку «Синевир» – Марини Печкан і Світлани Гречин, а також небайдужих вчителів та батьків. Похід у гори став незабутньою мандрівкою для школярів, поєднавши захоплюючу розповідь про парк та пізнання природи на свіжому повітрі.
Ще до початку мандрівки діти були ознайомлені з правилами поведінки в природному середовищі, важливості збереження екосистеми та поваги до дикої природи. Фахівці парку провели короткий інструктаж, наголосивши на забороні залишати сміття у лісі, турбувати тварин та пошкоджувати рослини. Вчителі та батьки, супроводжуючи дітей, забезпечили додатковий контроль та підтримку, створивши атмосферу довіри та безпеки.
Сама дорога та підйом до Дикого озера стала частиною освітнього процесу. Фахівчині відділу майстерно перетворили звичайну прогулянку на пізнавальну мандрівку. Вони розповідали дітям про різноманіття місцевої флори та фауни, показуючи унікальні рослини, що ростуть лише в цій місцевості, та сліди диких тварин. Школярі дізналися про важливість багатьох елементів екосистеми та їх роль у підтримці природного балансу. Працівники парку відповідали на численні запитання дітей, заохочуючи їх до спостережень.
Прибуття до Дикого озера викликало у дітей справжнє захоплення. Це високогірне озеро, оточене віковічними лісами, вражає своєю красою та спокоєм. Організатори подорожі – Марина Іванівна й Світлана Василівна розповіли історію його утворення, особливості гідрологічного режиму та унікальність біорізноманіття. Діти дізналися про види риб, що живуть в озері, про птахів, що гніздяться на його берегах та про рідкісні види рослин, що ростуть у прибережній зоні.
Окрім пізнавальних розповідей, школярі взяли участь у невеликих екологічних майстер-класах. Деякі діти вчилися розпізнавати сліди тварин і види комах, інші – визначати типи порід дерев за їхньою корою та листям. Батьки та вчителі активно долучалися до процесу, допомагаючи дітям виконувати завдання та відповідати на запитання.
Ця екоекскурсія до Дикого озера стала чудовим прикладом того, як можна поєднати активний відпочинок з глибоким навчанням. Повертаючись додому, діти ділилися своїми враженнями, обговорювали побачене та почуте, що свідчить про глибокий слід, який залишила ця мандрівка у їхній пам’яті.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії