Озеро Синевир

Десять тисяч років тому внаслідок землетрусу утворилося найбільше озеро природного походження Українських Карпат – озеро Синевир. Воно є одним із семи чудес України та є водно-болотним угіддям міжнародного значення. Розкинулось між горами, серед смереково-ялинового лісу на висоті 989 метрів над рівнем моря, поблизу села Синевирська Поляна.
Краєвиди навколо водного дзеркала напрочуд величні та мальовничі. Стрімкі схили вкриті ялинами, вік яких сягає 140-160 років. Посередині водної гладі, немов зіниця блакитного ока, утворився невеликий острівець. Саме через це озеро Синевир ще називають Морським оком.

На невеликому півострові височіє 13-метрова композиція "Синь і Вир". Вона вирізана з червоного дерева та має вагу понад 30 тонн. У 1983-1984 роках цю архітектурну пам’ятку створили закарпатські скульптори Іван Бровді і Михайло Санич. Втілили митці у ній народну легенду про вівчаря Вира та його кохану дівчину Синь. За повір’ям, саме тут був убитий пастух, якого кохала графська донька, а її сльози після загибелі коханого стали озером Синевир.

Вода цього озера є найвищим еталоном якості природної води в Україні. Середня глибина озера сягає 8-10 метрів, найглибша точка – 23,5 метра. Вода тут максимально нагрівається лише до 13°С. Майте на увазі, що купання в озері заборонено.

На березі Синевиру можна переночувати в будинку відпочинку, в колибі посмакувати бограчем. Є також можливість покататися по озеру на плотах чи навколо озера – на конях.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище

CC BY-SA 4.0, Вікісховище