МОНІТОРИНГ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Збереження дикої природи та її видів – важлива складова екологічної стабільності. Однак, вона є завданням, що вимагає постійного нагляду та моніторингу. Один із способів спостереження за дикими тваринами, який отримав значний попит у наш час, – це використання компактних, автономних пристроїв, які активуються рухом або тепловими датчиками, що називаються фото пастками або камерами. Ці пристрої дозволяють отримати цінну інформацію про поведінку, розподіл та кількість різноманітних видів тварин, взаємодію між видами та іншими аспектами їхнього життя.

У рамках важливого проєкту “Підтримка природно-заповідних територій в Україні”, який фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови KfW та є бенефіціаром Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, здійснюється дослідження великих хижих ссавців у Національному природному парку «Синевир». Для збору інформації використовуються сучасні технології, зокрема фотопастки, що сприяють отриманню більш точних даних.

Фотопастки, які використовуються працівниками НПП «Синевир» в рамках моніторингу, є надзвичайно ефективним і чутливим інструментом для вивчення поведінки та пересування тварин. Їх перебування на території парку, дозволяє отримати певну кількість фотографій та відеоспостережень, що не лише фіксують присутність хижаків, але й надають унікальні дані про їх рухи, споживання та взаємодію з іншими представниками фауни.

Інспектори державної охорони ПНДВ особливу увагу приділяють таким видам як: олень, лисиця, вовк, кабан, ведмідь та рись, які є ключовими складовими екосистеми національного парку. Результати моніторингу свідчать про стійку та збережену популяцію цих видів, а також вказують на деякі територіальні зміни та інші аспекти їх існування.

Загалом, отримані дані за допомогою фотопасток, надають дослідникам та охоронцям природи цінний матеріал для розроблення стратегій збереження та управління дикою природою.

Новини

ПРАЛІСИ ЄВРОПИ – ВСЕСВІТНЯ ПРИРОДНА СПАДЩИНА ЮНЕСКО

Букові праліси представляють повне серійне різноманіття, яке притаманне для Європи та мають достатній розмір, щоб підтримувати природні процеси розвитку, необхідні для забезпечення довгострокової екологічної життєздатності лісових екосистем в цілому. Вони довершують спектр букових лісів та додають останні суттєві за площею залишки букових пралісів Європи. Праліси репрезентують найбільш завершені й повні екологічні моделі, де відображено процеси, […]

  • Без категорії

Спільний проєкт ліцею і нацпарку до Міжнародного дня Землі «Що я можу зробити для майбутнього планети?»

Щороку 20 квітня жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті. Учні початкової ланки Синевирського ліцею разом зі своїм вчителем також долучилися до відзначення Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено спільний […]

  • Без категорії

Микола ДЕРБАК: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – ЦЕ СИНЕРГІЯ ПРИРОДИ, ЛЮДИНИ, КУЛЬТУРИ

Микола Юрійович Дербак народився 28 листопада 1968 року у селі Колочава Mіжгірського району (нині – Хустський район). У 2002 році закінчив біологічний факультет УжНУ. Кандидат філософських наук. Заслужений природоохоронець України. Із 2010 року – директор Національного природного парку «Синевир». Завдяки його зусиллям у 2017 році майже 3 тисячі гектарів пралісів Нацпарку включені до списку Світової […]

  • Без категорії