5 січня – день створення національного природного парку «Синевир».
5 січня 1989 року вийшла Постанова Ради Міністрів УРСР №7, а невдовзі наказ Міністерства лісової промисловості УРСР від 17 січня 1989 р. №9, згідно якого створення національного природного парку «Синевир» відбулося на основній частині Міжгірського лісокомбінату та землях Синевирсько-Полянської, Синевирської, Колочавської, Негровецької сільських рад, а також землях запасу Міжгірської районної ради. До виходу у світ цих двох документів передувала копітка робота науковців, природоохоронців, представників влади. Досі тут вже діяв ландшафтний заказник республіканського значення «Синевирське озеро», утворений в 1974 році.
У регіоні Тереблянської долини Міжгірського району виокремлено ще ряд заказників, зокрема, «Глуханя», «Кантина», «Кам’янка», «Озірце» та кілька мінеральних джерел. Однак, в той час віднесення цих об’єктів до природно-заповідного фонду у статусі заказників не гарантувало належну їх охорону.
Ідея створення національного парку на території Тереблянської долини зародилася в середовищі науковців у середині 80-х років ХХ століття.
Минуло понад тридцять років з часу утворення НПП «Синевир» і сьогодні установа є однією з провідних в природно-заповідній справі України.