НАЙБІЛЬШ РІДКІСНІ І ФОНОВІ ВИДИ ФЛОРИ БОЛОТА «ГЛУХАНЯ»

Болото Глуханя знаходиться на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення на правій терасі р. Теребля у Ґорґанах, на висоті 630 м над р. м. (околиці с. Негровець, Хустського р-ну). Площа заповідного урочища «Глуханя», що входить до складу НПП «Синевир» становить 16.1 га.
Оліготрофно-сфагнове болото розділене на дві частини меліоративним каналом: на північно-західну і південно-східну. По периферії болота переважає рослинність торф’янистих лук з переважанням і співдомінуванням таких видів, як молінія голуба ( Molinia caerulea), ситник розлогий (Juncus effusus), ситник купчастий (J. сonglomeratus), біловус стиснутий (Nardus stricta), тонконіг болотний (Poa palustris) та інші. Ближче до апікальної частини болота, а найбільше у його північній частині, на теперішній час сформувалися здутоосоково-сфагнові угруповання (Carex rostrata- Sphagnum capillifolium ), пухирчастоосоковi (Carex vesicaria), пухівково-чорноосоково-сфагнові (Eriophorum angustifolium-Carex nigra – Sphagnum capillifolium), чисто сфагнові Sphagnum magellanicum, а також ринхоспорово-сфагнові (Rhynchospora alba – Sphagnum capillifolium), які за останні 7-9 років помітно розширили свої площі.
Болото «Глуханя» має дуже різноманітний рослинний покрив, де за результатами досліджень було виявлено слідуючі Червонокнижні види рослин: осока малоквіткова (Carex pauciflora, журавлина (Oxycoccus microcarpus), лікоподієла заплавна (Lycopodiella inundata), шейхцерія болотна (Scheuchzeria palustris). Серед рідкісних і фонових видів ми можемо відмітити такі як: рінхоспора біла (Rhynchospora alba), андромеда багатолиста (Andromeda polifolia), водянка чорна (Empetrum nigrum), пухівка вузьколиста (Eriophorum angustifolium), калла болотна (Calla palustris), росичка круглолиста ( Drozera rotundifolia). Серед осокових – осока чорна (Careх nigra),осока пухирчаста (Carex vesicaria), осока носата (Carex rostrata) та інші.
Серед сфагнів переважає сфагнум гостролистий (Sphagnum capillifolium), дещо рідше сфагнум магеланський (Sphagnum magellanicum), сфагнум рожевий (S. rubellum), сфагнум загострений (S, cuspidatum). зозулин льон стиснутий (Polytrichum strictum), зозулин льон звичайний (P.commune).
На болоті «Глуханя» закладено три постійні пробні площадки де щомісячно проводяться спостереження за розвитком рідкісної рослинності.

Новини

ДИКЕ ОЗЕРО (ОЗІРЦЕ) ЗУСТРІЧАЄ ОНОВЛЕНИМ ВИГЛЯДОМ

Як і обіцяли в попередніх публікаціях, що для всіх поціновувачів мальовничої природи НПП «Синевир», будемо інформувати про завершення комплексу робіт з облаштування туристичної локації навколо чарівного Дикого озера, відомого також як Озірце. Завдяки наполегливій праці інспекторів Синевирського ПНДВ, унікальний природний об’єкт отримав нове обличчя та став ще більш привабливим і комфортним для відвідувачів. Дике озеро, […]

  • Без категорії

ВІДГУКИ – ЩИРА ПОДЯКА ЗА НЕЗАБУТНІ МАНДРІВКИ

Останнім часом до адміністрації парку надходить чимало теплих слів подяки та позитивних відгуків від представників освітніх закладів та туристів, які мали нагоду почути цікаві розповіді співробітників природоохоронної установи, а також відвідати мальовничі куточки природи в супроводі досвідчених фахівців та екскурсоводів НПП «Синевир». Багато відгуків підкреслюють індивідуальний підхід фахівців до кожної вікової групи – від школярів […]

  • Без категорії