НАЙБІЛЬШ РІДКІСНІ І ФОНОВІ ВИДИ ФЛОРИ БОЛОТА «ГЛУХАНЯ»

Болото Глуханя знаходиться на території Негровецького природоохоронного науково-дослідного відділення на правій терасі р. Теребля у Ґорґанах, на висоті 630 м над р. м. (околиці с. Негровець, Хустського р-ну). Площа заповідного урочища «Глуханя», що входить до складу НПП «Синевир» становить 16.1 га.
Оліготрофно-сфагнове болото розділене на дві частини меліоративним каналом: на північно-західну і південно-східну. По периферії болота переважає рослинність торф’янистих лук з переважанням і співдомінуванням таких видів, як молінія голуба ( Molinia caerulea), ситник розлогий (Juncus effusus), ситник купчастий (J. сonglomeratus), біловус стиснутий (Nardus stricta), тонконіг болотний (Poa palustris) та інші. Ближче до апікальної частини болота, а найбільше у його північній частині, на теперішній час сформувалися здутоосоково-сфагнові угруповання (Carex rostrata- Sphagnum capillifolium ), пухирчастоосоковi (Carex vesicaria), пухівково-чорноосоково-сфагнові (Eriophorum angustifolium-Carex nigra – Sphagnum capillifolium), чисто сфагнові Sphagnum magellanicum, а також ринхоспорово-сфагнові (Rhynchospora alba – Sphagnum capillifolium), які за останні 7-9 років помітно розширили свої площі.
Болото «Глуханя» має дуже різноманітний рослинний покрив, де за результатами досліджень було виявлено слідуючі Червонокнижні види рослин: осока малоквіткова (Carex pauciflora, журавлина (Oxycoccus microcarpus), лікоподієла заплавна (Lycopodiella inundata), шейхцерія болотна (Scheuchzeria palustris). Серед рідкісних і фонових видів ми можемо відмітити такі як: рінхоспора біла (Rhynchospora alba), андромеда багатолиста (Andromeda polifolia), водянка чорна (Empetrum nigrum), пухівка вузьколиста (Eriophorum angustifolium), калла болотна (Calla palustris), росичка круглолиста ( Drozera rotundifolia). Серед осокових – осока чорна (Careх nigra),осока пухирчаста (Carex vesicaria), осока носата (Carex rostrata) та інші.
Серед сфагнів переважає сфагнум гостролистий (Sphagnum capillifolium), дещо рідше сфагнум магеланський (Sphagnum magellanicum), сфагнум рожевий (S. rubellum), сфагнум загострений (S, cuspidatum). зозулин льон стиснутий (Polytrichum strictum), зозулин льон звичайний (P.commune).
На болоті «Глуханя» закладено три постійні пробні площадки де щомісячно проводяться спостереження за розвитком рідкісної рослинності.

Новини

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Від імені колективу Національного природного парку “Синевир” та від себе особисто, як депутата Закарпатської обласної ради, щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України! Цього дня ми відзначаємо прийняття Основного Закону, який став наріжним каменем нашої державності, гарантом прав і свобод кожного громадянина. Конституція – це не просто збірка статей, це наш […]

  • Без категорії

УНІКАЛЬНІ ОРХІДЕЇ СИНЕВИРА

Фахівці наукового відділу Національного природного парку “Синевир” провели важливі флористичні дослідження на околицях села Синевир, що належить до Негровецького ПНДВ, а саме в кварталі №9, виділі №7. Метою досліджень було детальне вивчення видового складу рослинності цієї унікальної території. Під час досліджень було ідентифіковано кілька рідкісних видів рослин, що мають особливе природоохоронне значення. Серед них варто […]

  • Без категорії

ЗАПРОВАДЖЕННЯ МОНІТОРИНГУ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ МІЖНАРОДНОГО ЗНАЧЕННЯ

В рамках транскордонної програми HUSKROUA VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна триває важлива робота із запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні. Цей проєкт є значним кроком у збереженні унікальних природних екосистем, що мають ключове значення для біорізноманіття та водного балансу регіону. Одними з ключових учасників проєкту з української сторони є Національний природний парк «Синевир» та […]

  • Без категорії