НЕ КУПУЙ, НЕ ЗРИВАЙ, НЕ РОЗПОВСЮДЖУЙ ПЕРВОЦВІТ!

Державна екологічна інспекція України розпочала комплексні заходи для збереження рідкісних і зникаючих ранньоквітучих рослин.
Вже розроблено і затверджено План спільних заходів на 2025 рік. Він передбачає створення робочих груп і посилення державного контролю за збереженням рідкісних та червонокнижних видів рослин.
Первоцвіти – це збірна народна назва ранньоквітучих весняних рослин. Загалом таких рослин є понад 40 видів. Зірвані або вирвані з цибулиною первоцвіти – це нищівна шкода природі: рослини втрачають можливість утворити насіння і дати нове покоління в майбутньому. А вирвані квіти з цибулиною взагалі призводять до їх повного знищення.
Які види ранньоквітучих перебувають під загрозою знищення через масовий збір навесні?
– проліски, шафран, білоцвіт, сон-трава, черемша, горицвіт та інші.
Держекоінспекція наголошує, що за незаконне збирання, транспортування чи реалізацію цих рослин передбачені значні штрафи та адміністративна відповідальність:
◾️Частина перша статті 88-1 КУпАП: за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено штраф від 510 до 1 700 гривень.
◾️Частина друга статті 88-1: за ті самі дії, вчинені щодо рослин, що зростають у межах природно-заповідного фонду, занесені до Червоної книги України або охороняються міжнародними договорами, штраф становить від 1 700 до 3 655 гривень.
◾️Стаття 91: за незаконне збирання рослин у межах природно-заповідного фонду передбачено штраф для громадян від 153 до 408 гривень з конфіскацією засобів правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
◾️Стаття 90: за знищення рослин, занесених до Червоної книги України, передбачено штраф для громадян від 340 до 510 гривень із подальшою їх конфіскацією.
Закликаємо громадян відмовитися від купівлі первоцвітів та підтримати збереження природного біорізноманіття.

Новини

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАНУВАННЯ КАЖАНІВ

Щороку 17 квітня світ відзначає Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Цей день започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих з метою привернути увагу до унікальних ссавців, які, попри свій потаємний спосіб життя, відіграють ключову роль у збереженні екологічної рівноваги на планеті. Кажани — одні з найменш вивчених ссавців у світі. Вони ведуть нічний спосіб […]

  • Без категорії

“КОЖЕН ПОДИХ – ДАР ПРИРОДИ»

У рамках екоосвітньої діяльності фахівці Національного природного парку “Синевир” провели пізнавальний та захоплюючий екоурок для учнів 1–5 класів Вільшанської гімназії. Захід відбувся під символічною весняною назвою – “Кожен подих – дар природи”. Мета уроку – поглибити знання дітей про рослинний і тваринний світ нацпарку, значення природи в житті людини, розвинути у них бережливе ставлення до […]

  • Без категорії

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДИРЕКТОРА НПП «СИНЕВИР» ДО ПОЛІСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Нещодавно Поліський природний заповідник з робочим візитом відвідав директор Національного природного парку «Синевир» — Микола Дербак. Метою візиту було ознайомлення з діяльністю заповідника, обмін досвідом та налагодження тіснішої співпраці між природоохоронними установами. У рамках візиту для Миколи Юрійовича було організовано екскурсію орнітологічною стежкою, під час якої він мав змогу ознайомитися з біорізноманіттям регіону та методами […]

  • Без категорії