Незабаром розпочнеться рев оленів

 

Щороку з приходом осені, а саме з середини вересня і до кінця жовтня у лісах Національного природного парку «Синевир» розпочинається сезон реву благородного оленя, який набуває масового характеру. На цей період оголошується місячник тиші й спокою. Про це йдеться у відповідному наказі директора  НПП «Синевир» від 08.09.2022  №131 «Про забезпечення охорони фауни в період реву оленів».

Саме у цей проміжок часу на високогір’ї Карпат можна почути шлюбний рев благородного оленя, що видають тварини у період парування. Благородний олень сурмить так, що чутно далеко, далеко… Звуки розносяться по полонинах, долинах річок та потічків на кілька кілометрів.

Голос ревучого оленя – різні звуки, від хрипких до низьких і протяжних, які ваблять до себе й нагадують мукання. Найточніше визначення реву оленів – це «трубний голос», саме звук труби найближчий за звучанням до голосу благородного оленя.

У цей важливий шлюбний період, від якого залежить чисельність популяції цього виду тварин, на всіх дорогах та заїздах до лісових урочищ НПП «Синевир» буде зачинено шлагбауми на замок.

Створено оперативну групу реагування на можливі порушення та складено графік чергування інспекторів служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Синевир», яке йтиме цілодобово щоб забезпечити їх охорону від браконьєрів та хижаків.

Водночас, з метою додержання вимог щодо відвідування територій та об’єктів ПЗФ, інспектори мають право перевіряти у громадян і службових осіб посвідчення на право перебування в лісі, проводити у відвідувачів певних урочищ огляд речей, транспортних засобів, перевірку продукції, одержаної в результаті природокористування.

Також здійснюватиметься роз’яснювальна робота серед місцевого населення щодо зведення до мінімуму відвідування лісу. Тимчасово буде заборонено відвідування урочищ сторонніми особами, а також заборонено проїзд автотранспорту та ведення будь-якої лісогосподарської діяльності. У цей період олені стають більш вразливими і можуть зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому потребують особливої охорони.

 

Новини

ІНСПЕКТОРИ НПП «СИНЕВИР» ПРОВОДЯТЬ ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ОСЕРЕДКІВ ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ ЛІСУ

Інспектори природоохоронних науково-дослідних відділень Національного природного парку “Синевир” продовжують активну роботу з моніторингу стану лісів на своїй території. У листопаді інспектори ПНДВ посилили заходи щодо санітарного огляду лісових насаджень, аби вчасно зібрати дані про стан екосистем та виявити проблемні ділянки. Основною метою таких оглядів є виявлення загиблих дерев, заражених хворобами чи пошкоджених шкідниками. Це дозволяє […]

  • Без категорії

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З НАЛАШТУВАННЯ ФОТОПАСТОК І ЗИМИВОГО МОНІТОРИНГУ ХИЖАКІВ У НПП «СИНЕВИР»

У Національному природному парку «Синевир» відбулося важливе практичне заняття, спрямоване на підвищення кваліфікації інспекторів ІІ-ї категорії щодо моніторингу хижих ссавців у зимовий період. Цей тренінг об’єднав провідних експертів у сфері моніторингу біорізноманіття ФЗТ УКРАЇНА та працівників парку для спільного вдосконалення методик та інструментів дослідження дикої природи. Навчання організували й провели фахівці з багаторічним досвідом у […]

  • Без категорії

У НАЦПАРКУ «СИНЕВИР» ЗАПРАЦЮВАВ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ОЛЕНІВ

У Національному природному парку «Синевир» відкрили Реабілітаційний центр для парнокопитних тварин. Мета: допомогти благородним оленям, які постраждали від браконьєрства в дикій природі. Ветеринари і фахівці з поведінки тварин надають тваринам необхідний догляд, лікування та реабілітацію, щоб повернути їх в природне середовища. “Реабілітаційний центр покликаний допомогти тваринам, які постраждали від браконьєрства, травм або втратили можливість самостійно […]

  • Без категорії