Незабаром розпочнеться рев оленів

 

Щороку з приходом осені, а саме з середини вересня і до кінця жовтня у лісах Національного природного парку «Синевир» розпочинається сезон реву благородного оленя, який набуває масового характеру. На цей період оголошується місячник тиші й спокою. Про це йдеться у відповідному наказі директора  НПП «Синевир» від 08.09.2022  №131 «Про забезпечення охорони фауни в період реву оленів».

Саме у цей проміжок часу на високогір’ї Карпат можна почути шлюбний рев благородного оленя, що видають тварини у період парування. Благородний олень сурмить так, що чутно далеко, далеко… Звуки розносяться по полонинах, долинах річок та потічків на кілька кілометрів.

Голос ревучого оленя – різні звуки, від хрипких до низьких і протяжних, які ваблять до себе й нагадують мукання. Найточніше визначення реву оленів – це «трубний голос», саме звук труби найближчий за звучанням до голосу благородного оленя.

У цей важливий шлюбний період, від якого залежить чисельність популяції цього виду тварин, на всіх дорогах та заїздах до лісових урочищ НПП «Синевир» буде зачинено шлагбауми на замок.

Створено оперативну групу реагування на можливі порушення та складено графік чергування інспекторів служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Синевир», яке йтиме цілодобово щоб забезпечити їх охорону від браконьєрів та хижаків.

Водночас, з метою додержання вимог щодо відвідування територій та об’єктів ПЗФ, інспектори мають право перевіряти у громадян і службових осіб посвідчення на право перебування в лісі, проводити у відвідувачів певних урочищ огляд речей, транспортних засобів, перевірку продукції, одержаної в результаті природокористування.

Також здійснюватиметься роз’яснювальна робота серед місцевого населення щодо зведення до мінімуму відвідування лісу. Тимчасово буде заборонено відвідування урочищ сторонніми особами, а також заборонено проїзд автотранспорту та ведення будь-якої лісогосподарської діяльності. У цей період олені стають більш вразливими і можуть зазнати негативного впливу з боку людини та її діяльності, тому потребують особливої охорони.

 

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ВЕЛИКИХ ССАВЦІВ НА ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «СИНЕВИР»

Національний природний парк «Синевир» сприяє збереженню природних комплексів та об’єктів, що дозволяє сформувати  і зберегти цілісну гірську екосистему з регульованим природоохоронним режимом та створити  більш сприятливі умови для збереження рослинного і тваринного світу східних Карпат в цілому. В цьому контексті важливою є можливість збереження цінних природних лісових біотопів, а також різноманіття видів фауни, що їх […]

  • Без категорії

Легенда про хранительку пралісів

В НПП «Синевир» триває проєкт «Створення арт-об’єктів та фотолокацій на території Синевирської та Колочавської ОТГ», що включає облаштування чотирьох фотозон та трьох арт-об’єктів для розвитку туризму на території Синевирської і Колочавської громади та привернення уваги до цікавих локацій парку.  Ця ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом […]

  • Без категорії

Характеристика Червонокнижних видів птахів, що є осілими на території НПП «Синевир».

Птахи (AVES) мають найбільший ареал поширення, що налічує близько 10 тисяч видів, їх можна зустріти від Північного полюсу до Антарктики у будь-яких природних умовах: лісах, степах, безводних пустелях, на океанічних островах, в тундрі, тайзі, а окремі види в Гімалайських горах на висоті понад 7000 метрів. У фауні України птахів нараховується майже 416 видів а на […]

  • Без категорії