НЕЗАБУТНІ ВРАЖЕННЯ ЗАЛИШАТЬСЯ НАДОВГО…

35 лейтенантів (випускників 2024) Національної академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, яких направлено для подальшої служби до 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі (м. Мукачево), здійснили захоплюючу екскурсію по туристичним об’єктах НПП «Синевир». Цей візит став не лише можливістю для відпочинку, але й важливим елементом пізнання біорізноманіття нацпарку та історично-культурної спадщини легендарного бокорашського краю Тереблянської долини.

Під час екскурсії лейтенанти отримали можливість побачити вражаючу природну красу та унікальність природно-заповідного ландшафту парку. Вони здійснили піші прогулянки до Реабілітаційного центру бурих ведмедів (РЦБВ), найбільшого озера природного походження в Українських Карпатах – Синевир, водоспадів, знайомилися з біорізноманіттям парку та дізнавалися про історію цього мальовничого куточка природи.

Молоді офіцери не лише насолоджувалися вражаючою природою та красою краєвидів, але й дізналися про важливі аспекти збереження природних ресурсів та охорони диких тварин. Вони почули про роль РЦБВ у врятуванні та охороні бурого ведмедя, який є одним із символів природи України.

Найбільш вражаючим моментом екскурсії стало годування клишоногих, де лейтенанти змогли побачити цих велетнів на відстані, яка була безпечною для обох сторін. Цей дотик до природи не лише надав їм незабутніх емоцій, але й поглибив їхнє розуміння важливості збереження та захисту дикої природи.

Під час екскурсії у Візит-центрі НПП «Синевир» гості дізналися про природні особливості та біорізноманіття нацпарку. Вперше почули про бокорашське ремесло XVIII–XIX століть, що стало для них захоплюючим зануренням у традиції та життя горян, що населяли цей прекрасний край у давні часи.

Здійснено також цікаву подорож до музею архітектури і побуту “Старе село” в селі Колочава. Цей музей став перед ними унікальним артефактом, що відображає життя та обрядовість горян, відтворюючи аутентичний вигляд верховинського села минулих століть.

Тут почули від фахівців-екскурсоводів цікаві легенди та міфи, пов’язані з цією місцевістю, які пройняли культуру гірського населення з незапам’ятних часів.

Дізналися про традиції, звичаї, обряди верховинців та їхній спосіб життя. Отримали унікальну можливість зануритися в атмосферу минулих епох і відчути дух минулих поколінь, які зберігаються в експозиціях музею.

Проведені екскурсії по цікавих і привабливих туристичних місцях і об’єктах нацпарку, стали для лейтенантів не лише приємним відпочинком але й важливим досвідом збагачення своєї культурної спадщини. Вони були наповнені захоплюючими враженнями від унікальності та краси цього гірського краю та готові були поділитися побаченим з близькими та друзями.

Повертаючись з екскурсії, лейтенанти були надзвичайно вдячні керівництву установи за цікаві розповіді про природно-заповідний фонд парку та надану можливість побачити природні красоти гірського краю.

Новини

ОХОРОНА І ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСОВИХ ЕКОСИСТЕМ НПП «СИНЕВИР», ЯКІ МАЮТЬ ЕКОЛОГІЧНЕ, ПРИРОДООХОРОННЕ ТА НАУКОВЕ ЗНАЧЕННЯ

Ліси НПП «Синевир» – це один з найважливіших факторів в екологічній рівновазі верхньої частини Тереблянської долини гірського рельєфу, що має виняткову цінність в природоохоронному значенні. Важливість цих лісів з погляду на їх значимість в аспекті водоохоронних, водорегулювальних, ґрунтозахисних,  кліматоутворювальних та протиерозійних властивостей, не можна переоцінити тому, що вони регулюють водний режим і збагачують атмосферу киснем, […]

  • Без категорії

ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В НПП «СИНЕВИР»

Для збереження природних ресурсів та забезпечення безпеки лісових масивів, сьогодні на території парку проведено спільні планово-навчальні заходи щодо оперативних дій в умовах попередження, локалізації та ліквідації лісових пожеж. Навчання проведено за участю керівного та особового складу 16 ДПРЧ (смт. Міжгір’я), ДПРП (с. Синевир), ДПРП (с. Колочава), ДПРП (с. Пилипець) 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у […]

  • Без категорії

МЕНТОРСЬКА ПРОГРАМА «ПОКОЛІННЯ ПЕРЕМОГИ» – НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

В Україні, де війна, конфлікти та небезпеки залишають свій відбиток на житті молодого покоління, ініціативи, спрямовані на підтримку та розвиток школярів, мають особливе значення. Освітня фундація GoGlobal за сприяння та підтримки донорів реалізує менторську програму “Покоління перемоги”, яка є частиною проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри” – UСBI.  Ця програма стала […]

  • Без категорії